• Our Father

  • The Lost City

    ★★★

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • Turning Red

    ★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★

  • Marry Me

    ★★★★

  • Russia's Wild Tiger

  • Book of Love

    ★★★★

  • Yearly Departed

    ★★★★

  • The King's Man

    ★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

  • Encanto

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★½

  • Robin Robin

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • The Eyes of Tammy Faye

  • The Lost Daughter

    ★★

  • Dune

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • He's All That

    ★★★

  • The Loud House Movie

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Descendants: The Royal Wedding

  • Free Guy

    ★★

  • The Green Knight

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★

  • Drive My Car

    ★★★★

  • Benedetta

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

    ★★★½

  • Black Widow

    ★★★★

  • The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

  • Annette

    ★★★★

  • No Sudden Move

    ★★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Loki

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Borat’s American Lockdown & Debunking Borat

  • F9

    ★★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★½

  • Shadow and Bone - The Afterparty

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★

  • Mare of Easttown

    ★★★

  • Thunder Force

  • This Is a Robbery: The World's Biggest Art Heist

    ★★★

  • Godzilla vs. Kong

    ★★★½

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Just in Time

    ★★★½

  • I'm Your Man

    ★★★½

  • Raya and the Last Dragon

    ★★★★½

  • The United States vs. Billie Holiday

    ★★★

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★★

  • Flooded Tombs of the Nile

  • Framing Britney Spears

    ★★★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★½

  • Flee

    ★★★★

  • Summer of Soul (...or, When the Revolution Could Not Be Televised)

    ★★★★½

  • June & Kopi

    ★★

  • What Would Sophia Loren Do?

    ★★★½

  • WandaVision

    ★★★★

  • Yearly Departed

    ★★★★★

  • We Can Be Heroes

    ★★★½