• A Prophet

    A Prophet

    ★★★★

    a good transformation movie with the sense of kill or die

  • Psycho

    Psycho

    ★★★★★

    Filmin başlangıcında verildiği tarih doğum tarihim olmasının tatlı rastlantısıyla başladım filme :’)

    -Psycho bizim zannettiğimiz ‘psikopat’ anlamını veren psycho değil psychoanalysis’in kısaltması.
    - Norman’ın hobisi ölü kuşları doldurmanın yanı sıra aynı zamanda annesinin karakterini kendi bedeninin içerisine doldurması freudyen açıdan inceleyebileceğimiz bir açı.


    he bi de cinayet sahnelerindeki bıçak sesleri kavuna saplanma sesleri imiş ve Hithcock hedeflediği sesi yakalayabilmek için bir çok kavun türü denemiş...

    Ben ise sonsuza kadar perdeli bir duşa kabinde duş alabileceğimi düşünmüyorum,sevgiler

  • Ms .45

    Ms .45

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    This might make you talk hı? 
    Yes papa with 45 forever🥷🏻

    This movie totally underrated however one of the utterly impressive movie that i won’t prefer to watch again. Weird thing happened to me during this movie, i honestly couldn’t blame her (except for the phil) She is the dream girl who is fighting back against the oppression of toxic masculinity and her gun express the feminist-rape/revenge killing machine. Finally, in the end, i tried to understand what she said…

  • I Saw the Devil

    I Saw the Devil

    ★★★★½

    Nietzche der ki; “canavarlarla savaşan kişi, bir canavara dövüşmemeye dikkat etmelidir.”


    Uzun bir süreden beri korku/gerilim filmi izlemediğimden mi bilmiyorum ama bu film bana çok sarsıcı geldi. Filmi izlerken o kadar narin ruhlu biriydim ki, bir insan bir insana neden bunu yapar ya diye düşünüp birkaç damla gözyaşı dökmüş bile olabilirim.

    Uzun Uzak Doğu filmlerinden kaçınsam da bu film hiç sıkmadı, aktı gitti. Oldboy gerilimini sevsem de çok fanı değilimdir, bunun da o tür bir film olacağını biliyordum ama yine…

  • Before Sunrise

    Before Sunrise

    ★★★★★

    Sonunda izledim be! Genelde böyle vıcık vıcık görünen aşk filmlerini hep ertelerim ama gözlerinizin önünde özür dilemek istiyorum bu filmle ilgili böyle düşündüğüm için. İzlediğim diğer aşk filmlerinin önüne geçti.

    Gerek diyalogları, gerek Viyananın arka planda akıp gitmesi. O kadar hissettim ki filmi, sanki ben de sabah olunca hiç bitmesini istemeyeceğim, her zaman konuşmak ve sohbetin devam etmesini istediğim insanla vedalaşacak gibiydim.

    Doğru vaktin ve doğru yerin o kadar da çok sorgulanmaması gerektiğini hatırladım. Hayatımızın bir anlık kararlarla nasıl daha…

  • Boogie Nights

    Boogie Nights

    ★★★★

    70’leri en güzel ne özel hissettirdi ama. Rollergirl ve şu karısını sürekli başka erkeklerle gören adam favori karakterlerimden oldu,çok orijinallerdi(:

    İlk yarıda çok farklı ikinci yarıda daha farklı bir şeye dönüştü film. Bu kadar uzun olmasına gerek var mıydı onu bilemiyorum sadece.

    Bir de filmin sonu çok hoşuma gitti desem yanlış anlaşılmam değil mi? Gerçekten o sahneyi hiç beklemiyordum ve film boyunca eminim ben de dahil tüm izleyicilerin merak ettiği bir detaydı. Her şey gösteriliyordu bu niye gösterilmiyor ulan diye…

  • Cashback

    Cashback

    ★★★★½

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Zaman çok uğraşılırsa yavaşlar belki, belki de şanslıysan durur ama bir türlü geriye döndüremezsin. Başa saramazsın. Belki de hepimizin içinde bir sanatçı vardır ve Ben gibi her şeyde güzelliği görebiliriz. Belki biz de bunu yakalayıp bir şekilde sergileyebiliriz. Davranışlarla,resimle,müzikle veya sevgimizle. Kim bilir.

    Once upon a time I wanted to know what love was. Love is there if you want it to be. You just have to see that it's wrapped in beauty and hidden away between the seconds of your life. If you don't stop for minute, you might miss it.

  • A Short Film About Love

    A Short Film About Love

    ★★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Filmde işlenen duygular bir şekilde çok tanıdık,çok yakın hissettirdi. Bilemiyorum bu oyuncuların ve filmin başarısı mı yoksa benim de çok ucundan benzer duyguları yaşamış olmamdan mı kaynaklı. Genç çocuğun duygularının farkındalığı ve bundan dolayı acıyla karışık zevk almasını gösteren buz parçası ve makas sahnesi buna kanıt niteliğindeydi. İki pencere ve iki ayrı, bambaşka dünya. İnsanın bilinmeyene olan bitmek bilmeyen merakı Tomek’in röntgenciliğiyle ve onu görmek için türlü oyunları ile gösterilmiş. Hele son sahnede kadının kendi hayatını genç çocuğun gözlerinden görmesi ve arzularına, isteklerine, duygularına başka birinin gözünden bakması çok derin duygular barındırıyordu.

  • Bridesmaids

    Bridesmaids

    ★★★★

    Ara ara keyiflenmek için izleyeceğim bir film olarak hayatıma giriş yapmıştır. İzlemesi zevkliydi.

  • 8 Mile

    8 Mile

    ★★★★

    Rapten hiç haz etmem ama bir ara kendimi Rabbit’e tezahürat yapıp, kafamı ve ellerimi onun ritmiyle sallarken buldum.

  • Tomboy

    Tomboy

    ★★★★

    This review may contain spoilers. I can handle the truth.

    Film ilk zamanlarda yanlış anlaşılmamaya sebep olmamak için ana karakterin bize aslında kız olduğunu bağırıyordu sanki. (annesinin gerekli gereksiz ismini tekrar etmesi, kızın küvetten çıplak bir şekilde kalkması vs.) Gerek var mıydı? Belki. Şahsen ben de küçük çocuğun yüz hatlarından, saçından ve tabii ki de mükemmel rol yeteneğinden şüpheye düşmüştüm bazı zamanlarda. Çocuk kadrosunun çıkardığı işe söylenecek söz yok. Düşündürüyor doğuştan rolcülük kavramı gerçek mi diye. Karakter odaklı güzel bir gerilim filmi. Evet, gerilim. Gerim gerim gerdi çünkü beni. Hele…

  • Miracle in Cell No. 7

    Miracle in Cell No. 7

    ★★★★★

    Filmi izlerken aklıma iki film geldi ve gitmek bilmedi; Dancer in the Dark, Green Mile.
    Sonu tatmin ediciydi. Film beni ağlattı dememe gerek yok herhalde. Küçük kızın oyunculuğu da çok iyiydi. Şimdi burada sadece Aras Bulut övmeyelim.
    Lingo lingooooo!