Sort by

killerwong has logged 51 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
If Anything Happens I Love You

If Anything Happens I Love You

2020
×
★★★★
Edit this entry  
30
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
Canvas

Canvas

2020
×
★★★½
Edit this entry  
27
All the Bright Places

All the Bright Places

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Pianist

The Pianist

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
21
V for Vendetta

V for Vendetta

2005
×
★★★★
Edit this entry  
19
Interstellar

Interstellar

2014
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
K: Seven Stories Movie 1 - R:B - Blaze

K: Seven Stories Movie 1 - R:B - Blaze

2018
×
★★★½
Edit this entry  
22
The King of Staten Island

The King of Staten Island

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Place Beyond the Pines

The Place Beyond the Pines

2012
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
A Whisker Away

A Whisker Away

2020
×
★★★½
Edit this entry  
17
Driveways

Driveways

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Murder on the Orient Express

Murder on the Orient Express

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
05
I'm Thinking of Ending Things

I'm Thinking of Ending Things

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
The Fool

The Fool

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Mindhunters

Mindhunters

2004
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Beau Travail

Beau Travail

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Double

The Double

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
An American Pickle

An American Pickle

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Yesterday

Yesterday

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
The White Ribbon

The White Ribbon

2009
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Dot 2 Dot

Dot 2 Dot

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Collateral

Collateral

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Sherlock Holmes: A Game of Shadows

Sherlock Holmes: A Game of Shadows

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Scoob!

Scoob!

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Half of It

The Half of It

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
16
T2 Trainspotting

T2 Trainspotting

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
12
Trainspotting

Trainspotting

1996
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Judy & Punch

Judy & Punch

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Ferris Bueller's Day Off

Ferris Bueller's Day Off

1986
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Middleditch & Schwartz

Middleditch & Schwartz

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Design for Living

Design for Living

1933
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Pete Davidson: Alive from New York

Pete Davidson: Alive from New York

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Klaus

Klaus

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Tune in for Love

Tune in for Love

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Golden Time

Golden Time

2014
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Blue Jay

Blue Jay

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
The Pale Horse

The Pale Horse

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Blue Valentine

Blue Valentine

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Cat Returns

The Cat Returns

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Secret World of Arrietty

The Secret World of Arrietty

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Horse Girl

Horse Girl

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
15
Deadwater Fell

Deadwater Fell

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
07
The Bakery Girl of Monceau

The Bakery Girl of Monceau

1963
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Inception

Inception

2010
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Shape of Water

The Shape of Water

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry