RSS feed for Chloe
  • Sonic the Hedgehog

    ★★★

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★★

  • John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★½

  • Lady and the Tramp

    ★★★½

  • Frozen II

    ★★★★½

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • Marriage Story

    ★★½

  • Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Toy Story 4

    ★★★★

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Shazam!

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★★★

  • The Aftermath

    ★★★

  • Velvet Buzzsaw

    ★★

  • Fyre

    ★★★

  • Fyre Fraud

    ★★½

  • How to Train Your Dragon: The Hidden World

    ★★★★½

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★★

  • Bumblebee

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★½

  • Bird Box

    ★★★

  • Venom

    ★★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★★★

  • Christopher Robin

    ★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

    ★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★½

  • Tag

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★½

  • Deadpool 2

    ★★½

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

    ★★★★★

  • Ready Player One

    ★★★½

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther

    ★★★★★

  • Hereditary

    ★★★½

  • Won't You Be My Neighbor?

    ★★★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★½

  • Paddington 2

    ★★★★★

  • Justice League

    ★★★½

  • Coco

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★★

  • Dunkirk

    ★★★★

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★★★

  • Transformers: The Last Knight

    ★★★

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★★

  • Wonder Woman

    ★★★★

  • Alien: Covenant

    ★★½

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

    ★★★★

  • Baby Driver

    ★★★★½

  • Big Little Lies

    ★★★★

  • Logan

    ★★★½

  • The Lego Batman Movie

  • Fifty Shades Darker

    ★★

  • The Big Sick

    ★★★★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Moana

  • Doctor Strange

    ★★½