RSS feed for Chloe
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
07
Blindspotting

Blindspotting

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

The Hunger Games: Mockingjay - Part 2

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

The Hunger Games: Mockingjay - Part 1

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
The Hunger Games: Catching Fire

The Hunger Games: Catching Fire

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Prisoners

Prisoners

2013
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Little Women

Little Women

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Transformers: Dark of the Moon

Transformers: Dark of the Moon

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Point Break

Point Break

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
17
The Parent Trap

The Parent Trap

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Ratatouille

Ratatouille

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Funny People

Funny People

2009
×
★★½
Read the review Edit this entry  
07
About Time

About Time

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Armageddon

Armageddon

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Tangled

Tangled

2010
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

Pokémon: Mewtwo Strikes Back - Evolution

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Music and Lyrics

Music and Lyrics

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Big Sick

The Big Sick

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Sonic the Hedgehog

Sonic the Hedgehog

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Some Like It Hot

Some Like It Hot

1959
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Iron Man

Iron Man

2008
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Venom

Venom

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Thor: The Dark World

Thor: The Dark World

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Mystery Men

Mystery Men

1999
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
Treasure Planet

Treasure Planet

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Avengers: Endgame

Avengers: Endgame

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Iron Man 3

Iron Man 3

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
30
The Incredibles

The Incredibles

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

John Mulaney & The Sack Lunch Bunch

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
A Bug's Life

A Bug's Life

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Paddington 2

Paddington 2

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Return of the Jedi

Return of the Jedi

1983
×
Read the review Edit this entry  
09
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
Read the review Edit this entry  
07
Avengers: Age of Ultron

Avengers: Age of Ultron

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Frozen II

Frozen II

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry