RSS feed for Chloe
  • The Perks of Being a Wallflower

  • The Dark Knight Rises

  • Magic Mike

  • The Amazing Spider-Man

  • Brave

  • The Avengers

    ★★★★½

  • 21 Jump Street

  • The Hunger Games

  • Chronicle

  • John Mulaney: New in Town

    ★★★★★

  • In Time

  • Contagion

  • Rise of the Planet of the Apes

  • Captain America: The First Avenger

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 2

    ★★★★

  • Transformers: Dark of the Moon

    ★★★★★

  • Green Lantern

  • Cars 2

  • Super 8

  • Kung Fu Panda 2

    ★★★★★

  • X-Men: First Class

  • Thor

  • Rio

  • TRON: Legacy

    ★★★★½

  • Tangled

    ★★★★★

  • Megamind

  • Harry Potter and the Deathly Hallows: Part 1

  • Easy A

  • Scott Pilgrim vs. the World

    ★★★★★

  • The Secret World of Arrietty

  • Despicable Me

  • Inception

    ★★★★

  • The Last Airbender

  • Grown Ups

    ★★★★

  • Toy Story 3

  • Shrek Forever After

  • Iron Man 2

  • How to Train Your Dragon

  • Percy Jackson & the Olympians: The Lightning Thief

  • Avatar

    ★★★½

  • The Princess and the Frog

  • Where the Wild Things Are

  • Cloudy with a Chance of Meatballs

  • Funny People

    ★★½

  • Pokémon: Arceus and the Jewel of Life

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Half-Blood Prince

  • Ice Age: Dawn of the Dinosaurs

  • Transformers: Revenge of the Fallen

    ★★

  • Night at the Museum: Battle of the Smithsonian

  • Up

  • Star Trek

  • Monsters vs Aliens

  • Twilight

    ★★½

  • Bolt

  • Madagascar: Escape 2 Africa

  • Pokémon: Giratina and the Sky Warrior

    ★★★★½

  • Ponyo

  • Hancock

  • Mamma Mia!

    ★★★★½

  • WALL·E

  • Kung Fu Panda

    ★★★½

  • Iron Man

    ★★★★½

  • National Treasure: Book of Secrets

  • Enchanted

  • Bee Movie

  • High School Musical 2

  • The Simpsons Movie

  • Pokémon: The Rise of Darkrai

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Order of the Phoenix

  • Transformers

    ★★★★

  • Ratatouille

    ★★★★½

  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer