RSS feed for Chloe
  • Fantastic Four: Rise of the Silver Surfer

  • Shrek the Third

  • Spider-Man 3

    ★★★

  • Meet the Robinsons

    ★★★★½

  • Zodiac

    ★★★★

  • Music and Lyrics

    ★★★

  • The Pursuit of Happyness

  • Happy Feet

  • Night at the Museum

  • Click

  • X-Men: The Last Stand

  • Over the Hedge

  • Silent Hill

  • Ice Age: The Meltdown

  • Cars

  • High School Musical

  • The Chronicles of Narnia: The Lion, the Witch and the Wardrobe

  • Clone Wars: Connecting the Dots

    ★★★★★

  • Zathura: A Space Adventure

  • Harry Potter and the Goblet of Fire

  • Chicken Little

  • Brokeback Mountain

    ★★★★★

  • Sky High

  • Charlie and the Chocolate Factory

  • Fantastic Four

  • Madagascar

  • Star Wars: Episode III - Revenge of the Sith

    ★★★★★

  • Robots

  • Lemony Snicket's A Series of Unfortunate Events

  • Howl's Moving Castle

  • The SpongeBob SquarePants Movie

  • National Treasure

  • The Incredibles

    ★★★★★

  • Shark Tale

  • I, Robot

    ★★★

  • DodgeBall: A True Underdog Story

  • Harry Potter and the Prisoner of Azkaban

  • Shrek 2

    ★★★★★

  • Mean Girls

  • 50 First Dates

    ★★★★

  • Super Size Me

  • Cheaper by the Dozen

  • The Cat in the Hat

    ★★½

  • Brother Bear

    ★★★½

  • Elf

  • Sinbad: Legend of the Seven Seas

    ★★★

  • Finding Nemo

  • X2

  • Holes

    ★★★★

  • Treasure Planet

    ★★★★★

  • Harry Potter and the Chamber of Secrets

  • Lilo & Stitch

  • Scooby-Doo

  • Undercover Brother

  • Star Wars: Episode II - Attack of the Clones

  • Ice Age

  • Harry Potter and the Philosopher's Stone

  • Monsters, Inc.

  • Spirited Away

  • Legally Blonde

  • Atlantis: The Lost Empire

  • Shrek

    ★★★★★

  • Spy Kids

  • Donnie Darko

  • The Emperor's New Groove

  • Chicken Run

  • Dinosaur

  • Stuart Little

  • Toy Story 2

  • Mystery Men

    ★★

  • The Iron Giant

    ★★★★★

  • Tarzan