RSS feed for Chloe
  • A Bug's Life

    ★★★★

  • Antz

  • The Parent Trap

    ★★★★

  • Pokémon: The First Movie - Mewtwo Strikes Back

  • Armageddon

    ★★★½

  • Mulan

  • Anastasia

    ★★★½

  • Hercules

  • Matilda

  • The Hunchback of Notre Dame

  • Twister

  • Happy Gilmore

    ★★★½

  • Toy Story

  • Babe

  • Pocahontas

  • A Goofy Movie

  • Forrest Gump

  • The Lion King

    ★★★★★

  • Mrs. Doubtfire

  • Dazed and Confused

    ★★★½

  • Jurassic Park

  • Aladdin

  • Beauty and the Beast

  • Point Break

    ★★★½

  • Home Alone

  • All Dogs Go to Heaven

    ★★★

  • Kiki's Delivery Service

  • Honey, I Shrunk the Kids

  • Oliver & Company

  • The Land Before Time

  • Heathers

    ★★★★

  • Who Framed Roger Rabbit

  • The Princess Bride

  • Ferris Bueller's Day Off

  • Back to the Future

  • The Breakfast Club

  • Return of the Jedi

  • The Outsiders

  • E.T. the Extra-Terrestrial

  • The Empire Strikes Back

    ★★★★★

  • Alien

    ★★★★★

  • Grease

  • Star Wars

  • Willy Wonka & the Chocolate Factory

  • The Sword in the Stone

  • To Kill a Mockingbird

  • Some Like It Hot

    ★★★★

  • Lady and the Tramp

  • Peter Pan

  • Alice in Wonderland

  • Cinderella

  • Bambi

  • Dumbo

  • Citizen Kane

  • Fantasia