Sort by

EchoIsWatching has logged 43 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Pig

Pig

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Free Guy

Free Guy

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Space Jam: A New Legacy

Space Jam: A New Legacy

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Atomic Blonde

Atomic Blonde

2017
×
★★★★
Edit this entry  
27
The Conjuring: The Devil Made Me Do It

The Conjuring: The Devil Made Me Do It

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Wrath of Man

Wrath of Man

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Zack Snyder's Justice League

Zack Snyder's Justice League

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Evil Dead

The Evil Dead

1981
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doomsday

Doomsday

2008
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Doom

Doom

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
The Borrower

The Borrower

1991
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Dear Evan Hansen

Dear Evan Hansen

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
24
Raging Fire

Raging Fire

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Fatal Raid

The Fatal Raid

2019
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
Black Christmas

Black Christmas

2006
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Mad Max: Fury Road

Mad Max: Fury Road

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Black Christmas

Black Christmas

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
Hannibal

Hannibal

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Death Trance

Death Trance

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Across the Universe

Across the Universe

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Versus

Versus

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Chaos Walking

Chaos Walking

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Commando

Commando

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Secretary

Secretary

2002
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Halloween H20: 20 Years Later

Halloween H20: 20 Years Later

1998
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Deep Blue Sea

Deep Blue Sea

1999
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Hansel & Gretel: Witch Hunters

Hansel & Gretel: Witch Hunters

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Conan the Barbarian

Conan the Barbarian

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Grudge

The Grudge

2020
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
xXx: Return of Xander Cage

xXx: Return of Xander Cage

2017
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

Teenage Mutant Ninja Turtles: Out of the Shadows

2016
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Now You See Me 2

Now You See Me 2

2016
×
Read the review Edit this entry  
13
Jurassic World: Fallen Kingdom

Jurassic World: Fallen Kingdom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Slender Man

Slender Man

2018
×
Read the review Edit this entry  
11
Resident Evil: The Final Chapter

Resident Evil: The Final Chapter

2016
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
The Expendables 3

The Expendables 3

2014
×
★★★
Read the review Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Ma

Ma

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Land of the Dead

Land of the Dead

2005
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Star Trek: First Contact

Star Trek: First Contact

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry