• Scream

    ★★★★

  • The Grandson

    ★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★

  • The King's Man

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★½

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Nagykarácsony

    ★★★½

  • Resident Evil: Welcome to Raccoon City

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★

  • Rocky IV: Rocky vs. Drago - The Ultimate Director's Cut

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★

  • Red Notice

    ★★½

  • Finch

    ★★★★

  • Army of Thieves

    ★★★½

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★½

  • Cry Macho

    ★★½

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Kate

    ★★★

  • Halloween Kills

    ★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • Erasing Frank

    ★★½

  • Being James Bond

    ★★★

  • Wild Roots

    ★★★★

  • The Voyeurs

    ★★★

  • Candyman

    ★★★★

  • The Protégé

    ★★★

  • Perfect As You Are

    ★★★★

  • Sweet Girl

    ★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★½

  • Beckett

    ★★★

  • Free Guy

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★½

  • Jungle Cruise

    ★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★

  • Snake Eyes: G.I. Joe Origins

    ★★★

  • Old

    ★★½

  • Pig

    ★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • The Story of My Wife

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • a-ha: The Movie

    ★★★★

  • The Worst Person in the World

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • Garbage Theory

    ★★★

  • Family Swap

    ★★★½

  • The Tomorrow War

    ★★★½

  • The Ice Road

    ★★½

  • Good on Paper

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★½

  • Luca

    ★★★★

  • Hitman's Wife's Bodyguard

    ★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★½

  • F9

    ★★½

  • Cruella

    ★★★½

  • The Woman in the Window

    ★★½

  • Army of the Dead

    ★★½

  • Those Who Wish Me Dead

    ★★★

  • Tom Clancy's Without Remorse

    ★★★