Emily has logged 30 entries for films during March 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Us

Us

2019
×
★★★½
Edit this entry  
29
Quasi's Cabaret Trailer

Quasi's Cabaret Trailer

1980
×
★★★★
Edit this entry  
29
Make Me Psychic

Make Me Psychic

1978
×
★★★½
Edit this entry  
29
Face Like a Frog

Face Like a Frog

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Do the Right Thing

Do the Right Thing

1989
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
28
John Wick

John Wick

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Golem

Golem

1987
×
★★★
Edit this entry  
27
Death in Venice

Death in Venice

1971
×
★★
Read the review Edit this entry  
26
Sunstone

Sunstone

1979
×
★★★
Edit this entry  
26
Wings of Desire

Wings of Desire

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Meat Love

Meat Love

1989
×
★★★½
Edit this entry  
26
Food

Food

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Totem

Totem

1963
×
★★★½
Edit this entry  
25
Thanatopsis

Thanatopsis

1962
×
★★★★
Edit this entry  
25
Bang!

Bang!

1986
×
★★★½
Edit this entry  
25
70

70

1970
×
★★½
Edit this entry  
25
Form Phases IV

Form Phases IV

1953
×
★★★
Edit this entry  
25
High Life

High Life

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
The Dreamers

The Dreamers

2003
×
★★★★
Edit this entry  
23
Wild at Heart

Wild at Heart

1990
×
★★★½
Edit this entry  
22
Skate Kitchen

Skate Kitchen

2018
×
★★★
Edit this entry  
21
Shrek Retold

Shrek Retold

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Angel's Egg

Angel's Egg

1985
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Porco Rosso

Porco Rosso

1992
×
★★★★
Edit this entry  
21
Rams

Rams

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Village

The Village

1993
×
★★★½
Edit this entry  
13
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Cléo from 5 to 7

Cléo from 5 to 7

1962
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Beautiful Noise

Beautiful Noise

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
06
Neptune

Neptune

2018
×
★★★
Edit this entry