• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Batman

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

  • All Too Well: The Short Film

  • The Map of Tiny Perfect Things

    ★★

  • To All the Boys: Always and Forever

    ★★½

  • The Queen's Gambit

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ½

  • The Social Dilemma

    ★½

  • Palm Springs

  • Miss Americana

  • Little Women

  • 1917

  • Jojo Rabbit

  • Knives Out

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

  • Spider-Man: Far From Home

  • Parasite

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★

  • I Lost My Body

  • Black Mirror: Bandersnatch

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Burn the Stage: The Movie

  • Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

    ★★

  • Ralph Breaks the Internet

    ★★½

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★½

  • The Favourite

    ★★★

  • Roma

    ★★★½

  • To All the Boys I've Loved Before

    ★★★★

  • Crazy Rich Asians

    ★★

  • The Spy Who Dumped Me

  • Cam

    ★★½

  • Teen Titans Go! To the Movies

  • Set It Up

  • Ocean's Eight

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★

  • BlacKkKlansman

    ★★★½

  • Deadpool 2

  • Avengers: Infinity War

  • Bao

  • Ready Player One

    ★★★

  • A Quiet Place

  • Love, Simon

  • Black Panther

  • Mortal World

    ★★

  • Eighth Grade

    ★★

  • Black Mirror: Arkangel

  • Black Mirror: Black Museum

  • Black Mirror: Hang the DJ

  • Black Mirror: USS Callister

  • Murder on the Orient Express

  • Justice League

  • Thor: Ragnarok

  • Blade Runner 2049

  • Kingsman: The Golden Circle

  • It

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

  • Lady Bird

    ★★½

  • Death Note

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Mummy

  • Wonder Woman

  • Ghost in the Shell

  • Baby Driver

    ★★★★★

  • Beauty and the Beast

  • Logan

  • The Lego Batman Movie

  • Call Me by Your Name

    ★★★★