RSS feed for ecnef

ecnef has logged 168 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Guess Who's Coming to Dinner

Guess Who's Coming to Dinner

1967
×
★★★★
Edit this entry  
31
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★
Edit this entry  
30
Pottersville

Pottersville

2017
×
★★½
Edit this entry  
22
Bad Santa

Bad Santa

2003
×
★★★★
Edit this entry  
22
Die Hard

Die Hard

1988
×
★★★
Edit this entry  
21
Die Hard 2

Die Hard 2

1990
×
★★★
Edit this entry  
16
Prancer

Prancer

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
Fahrenheit 451

Fahrenheit 451

2018
×
★★
Edit this entry  
01
Creed II

Creed II

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
The Apartment

The Apartment

1960
×
★★★★
Edit this entry  
23
After the Screaming Stops

After the Screaming Stops

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Widows

Widows

2018
×
★★★★
Edit this entry  
17
Rocky Balboa

Rocky Balboa

2006
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Vertigo

Vertigo

1958
×
★★½
Read the review Edit this entry  
16
O Brother, Where Art Thou?

O Brother, Where Art Thou?

2000
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Game Night

Game Night

2018
×
★½
Edit this entry  
11
Outlaw King

Outlaw King

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
Rocky V

Rocky V

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
Malone

Malone

1987
×
★★
Edit this entry  
03
Hostiles

Hostiles

2017
×
★★★
Edit this entry  
02
Bad Moms

Bad Moms

2016
×
★★½
Edit this entry  
02
The Accountant

The Accountant

2016
×
★★½
Edit this entry  
31
Psycho

Psycho

1960
×
★★★★
Edit this entry  
31
The Omen

The Omen

1976
×
★★★★
Edit this entry  
31
ParaNorman

ParaNorman

2012
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Geostorm

Geostorm

2017
×
½
Edit this entry  
30
The Exorcist

The Exorcist

1973
×
★★★★
Edit this entry  
29
Halloween

Halloween

1978
×
★★★★
Edit this entry  
27
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★½
Edit this entry  
19
Rocky IV

Rocky IV

1985
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
13
Apostle

Apostle

2018
×
★★★½
Edit this entry  
13
First Man

First Man

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
22 July

22 July

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Venom

Venom

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Rocky III

Rocky III

1982
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Rocky II

Rocky II

1979
×
★★★★
Edit this entry  
28
Popstar: Never Stop Never Stopping

Popstar: Never Stop Never Stopping

2016
×
★★½
Edit this entry  
28
Shaun of the Dead

Shaun of the Dead

2004
×
★★★★
Edit this entry  
22
McFarland, USA

McFarland, USA

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Rocky

Rocky

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
The Yellow Sea

The Yellow Sea

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
15
Black '47

Black '47

2018
×
★★★½
Edit this entry  
14
Avengers: Infinity War

Avengers: Infinity War

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
08
Beast

Beast

2017
×
★★★★
Edit this entry  
02
First Blood

First Blood

1982
×
★★★★
Edit this entry  
02
Ip Man

Ip Man

2008
×
★★★
Edit this entry  
01
My Cousin Rachel

My Cousin Rachel

2017
×
★★★★
Edit this entry  
31
Annie Hall

Annie Hall

1977
×
Edit this entry  
27
Weiner

Weiner

2016
×
★★★
Edit this entry