RSS feed for ecnef

ecnef has logged 14 entries for films during July 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Reservoir Dogs

Reservoir Dogs

1992
×
½
Read the review Edit this entry  
27
A Field in England

A Field in England

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Black Panther

Black Panther

2018
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
14
Phantom Thread

Phantom Thread

2017
×
★★★½
Edit this entry  
14
Skyscraper

Skyscraper

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
Now You See Me

Now You See Me

2013
×
½
Read the review Edit this entry  
12
The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

The Legacy of a Whitetail Deer Hunter

2018
×
★★★
Edit this entry  
09
Elle

Elle

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Woman in the Window

The Woman in the Window

1944
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Calibre

Calibre

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Thor: Ragnarok

Thor: Ragnarok

2017
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Gladiator

Gladiator

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
01
Commando

Commando

1985
×
★★★
Edit this entry