Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
20
Virgin Witch

Virgin Witch

1972
×
★★
Edit this entry  
26
Firecracker

Firecracker

1981
×
★★½
Edit this entry  
25
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★★
Edit this entry  
20
Hot Rod

Hot Rod

2007
×
★★½
Edit this entry  
19
Get Thrashed

Get Thrashed

2006
×
★★★★
Edit this entry  
19
Rock & Rule

Rock & Rule

1983
×
★★
Edit this entry  
05
Kill la Kill

Kill la Kill

2013
×
★★★★★
Edit this entry  
05
Akame ga Kill!

Akame ga Kill!

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
29
The Babysitter

The Babysitter

2017
×
★★★
Edit this entry  
29
Neon Maniacs

Neon Maniacs

1986
×
★★★★
Edit this entry  
29
Stay Tuned

Stay Tuned

1992
×
★★★½
Edit this entry  
29
Caged Heat

Caged Heat

1974
×
★★★
Edit this entry  
28
Torso

Torso

1973
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scott Pilgrim vs. the World

Scott Pilgrim vs. the World

2010
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Made In Abyss

Made In Abyss

2017
×
★★★★★
Edit this entry  
24
Ray Harryhausen: Special Effects Titan

Ray Harryhausen: Special Effects Titan

2011
×
★★★½
Edit this entry  
22
Zapped!

Zapped!

1982
×
★★
Edit this entry  
22
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★½
Edit this entry  
22
Guns Akimbo

Guns Akimbo

2019
×
★★½
Edit this entry  
22
Gilbert

Gilbert

2017
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★★
Edit this entry  
08
The Death of Superman

The Death of Superman

2018
×
★★★½
Edit this entry  
06
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★½
Edit this entry  
01
Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

Behind the Mask: The Rise of Leslie Vernon

2006
×
★★★★½
Edit this entry  
30
UHF

UHF

1989
×
★★★½
Edit this entry  
30
What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

What We Left Behind: Looking Back at Star Trek: Deep Space Nine

2018
×
★★★½
Edit this entry  
28
Impractical Jokers: The Movie

Impractical Jokers: The Movie

2020
×
★★½
Edit this entry  
24
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
17
Phantasm

Phantasm

1979
×
★★★★
Edit this entry  
17
The Life Aquatic with Steve Zissou

The Life Aquatic with Steve Zissou

2004
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Monster Squad

The Monster Squad

1987
×
★★★½
Edit this entry  
13
Come to Daddy

Come to Daddy

2019
×
★★½
Edit this entry  
11
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
09
Fantastic Mr. Fox

Fantastic Mr. Fox

2009
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Royal Tenenbaums

The Royal Tenenbaums

2001
×
★★★★½
Edit this entry  
19
Once Upon a Time… in Hollywood

Once Upon a Time… in Hollywood

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Grand Budapest Hotel

The Grand Budapest Hotel

2014
×
★★★★★
Edit this entry  
29
The Life and Death of Colonel Blimp

The Life and Death of Colonel Blimp

1943
×
★★★★★
Edit this entry  
22
Moonrise Kingdom

Moonrise Kingdom

2012
×
★★★★★
Edit this entry  
21
Pierrot le Fou

Pierrot le Fou

1965
×
★★★
Edit this entry  
18
Over the Garden Wall

Over the Garden Wall

2014
×
★★★½
Edit this entry  
18
Friday the 13th Part 2

Friday the 13th Part 2

1981
×
★★
Edit this entry  
16
Friday the 13th

Friday the 13th

1980
×
★★★
Edit this entry  
15
Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

Never Surrender: A Galaxy Quest Documentary

2019
×
★★★★
Edit this entry  
14
The War of the Gargantuas

The War of the Gargantuas

1966
×
★★★½
Edit this entry  
13
Blazing Saddles

Blazing Saddles

1974
×
★★★★
Edit this entry  
09
The Darjeeling Limited

The Darjeeling Limited

2007
×
★★★½
Edit this entry  
09
Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

2020
×
★★★
Edit this entry