Sort by

Ed_W00d has logged 114 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
Sliver

Sliver

1993
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
Our Own

Our Own

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
31
Godzilla vs. Kong

Godzilla vs. Kong

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
31
The Seven Last Words

The Seven Last Words

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
In the Cut

In the Cut

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Don't Bother to Knock

Don't Bother to Knock

1952
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Aquaslash

Aquaslash

2019
×
½
Read the review Edit this entry  
30
Planet of the Apes

Planet of the Apes

1968
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
J'viendrai t'chercher

J'viendrai t'chercher

2007
×
★★½
Edit this entry  
29
True Crime

True Crime

1995
×
★½
Read the review Edit this entry  
29
Carlito's Way

Carlito's Way

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Of Whales, the Moon, and Men

Of Whales, the Moon, and Men

1963
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Color of Night

Color of Night

1994
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Sunday

Sunday

2011
×
★★★
Edit this entry  
28
Wind from Wyoming

Wind from Wyoming

1994
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Wendy and Lucy

Wendy and Lucy

2008
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
My Man Godfrey

My Man Godfrey

1936
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Don't Hug Me I'm Scared 4

Don't Hug Me I'm Scared 4

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
27
Gentlemen Prefer Blondes

Gentlemen Prefer Blondes

1953
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Visit to a Foreign Country

Visit to a Foreign Country

1962
×
★★★½
Edit this entry  
27
Slaxx

Slaxx

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
27
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
A Pacemaker and a Sidecar

A Pacemaker and a Sidecar

1976
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Pocahontas

Pocahontas

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Like a Boss

Like a Boss

2020
×
Read the review Edit this entry  
26
Wrestling

Wrestling

1961
×
★★★
Edit this entry  
26
The Snowshoers

The Snowshoers

1958
×
★★★½
Edit this entry  
25
Scarface

Scarface

1983
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Christopher Robin

Christopher Robin

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Ville-Marie

Ville-Marie

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Everything Is All Right

Everything Is All Right

2012
×
★★★
Edit this entry  
24
How to Marry a Millionaire

How to Marry a Millionaire

1953
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Come Out!

Come Out!

1998
×
★★
Edit this entry  
24
Beloved

Beloved

1998
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Don't Hug Me I'm Scared 3

Don't Hug Me I'm Scared 3

2014
×
★★★½
Edit this entry  
24
The Staggering Girl

The Staggering Girl

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Niagara

Niagara

1953
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Grey Gardens

Grey Gardens

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Soft Shell Man

Soft Shell Man

2001
×
★★½
Read the review Edit this entry  
22
Wiener-Dog

Wiener-Dog

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
Dark Horse

Dark Horse

2011
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Four Stiffs and a Trombone

Four Stiffs and a Trombone

1991
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
Justice League

Justice League

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
Don't Hug Me I'm Scared 2

Don't Hug Me I'm Scared 2

2014
×
★★★★
Edit this entry  
21
The Father

The Father

2020
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

Legend of the Guardians: The Owls of Ga'Hoole

2010
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
Lady Bird

Lady Bird

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Butch Cassidy and the Sundance Kid

Butch Cassidy and the Sundance Kid

1969
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
#Alive

#Alive

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
19
Mortal Kombat: Annihilation

Mortal Kombat: Annihilation

1997
×
★½
Read the review Edit this entry