• Prey

    ★★★★

  • Nope

    ★★★★

  • Bullet Train

    ★★★½

  • The Gray Man

    ★★½

  • Thor: Love and Thunder

  • Beavis and Butt-Head Do the Universe

    ★★★½

  • Elvis

    ★★★★

  • Jurassic World Dominion

    ★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★½

  • Senior Year

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • The Northman

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★

  • X

    ★★★★

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★

  • The Lost City

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★½

  • Windfall

    ★★★½

  • The Adam Project

    ★★

  • The Dropout

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

  • Kimi

    ★★★★

  • Marry Me

    ★★★½

  • Dual

    ★★★★

  • Fresh

    ★★★

  • Gold

    ★★½

  • Scream

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Being the Ricardos

    ★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • Zoey's Extraordinary Christmas

  • West Side Story

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★½

  • A Castle for Christmas

    ★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Swan Song

    ★★★

  • Finch

    ★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • A Mouthful of Air

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★

  • The Harder They Fall

    ★★★★

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★★★

  • Silent Night

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Halloween Kills

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½

  • Don't Breathe 2

    ★★★½

  • Free Guy

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★★★½

  • Pig

    ★★★★

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★★

  • After Yang

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Annette

    ★★★★

  • Escape Room: Tournament of Champions

    ★★★

  • The Tomorrow War

    ★★★

  • No Sudden Move

    ★★★★