• Happiest Season

  • Mank

  • Borat Subsequent Moviefilm

  • David Byrne's American Utopia

  • In My Room

  • I'm Thinking of Ending Things

  • Tenet

  • Black Is King

  • Da 5 Bloods

  • Beastie Boys Story

  • The Nest

  • Black Bear

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • Black Christmas

    ★★★½

  • 1917

    ★★★★½

  • Dark Waters

    ★★★★

  • Queen & Slim

    ★★½

  • The Fall

  • 21 Bridges

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Lucy in the Sky

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★½

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★★

  • Dolemite Is My Name

    ★★★½

  • Hustlers

    ★★★½

  • The Personal History of David Copperfield

  • The Laundromat

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Judy

    ★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★½

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • Ad Astra

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★

  • Scary Stories to Tell in the Dark

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★★

  • Crawl

    ★★★½

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★½

  • Memorable

  • Rolling Thunder Revue: A Bob Dylan Story by Martin Scorsese

    ★★★★★

  • Toy Story 4

    ★★½

  • Ma

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★★

  • Young Ahmed

    ★★★★½

  • A Hidden Life

    ★★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★½

  • Atlantics

    ★★★★½

  • The Dead Don't Die

    ★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★½

  • Pokémon Detective Pikachu

    ★★★½

  • Lost Transmissions

    ★★★

  • Homecoming: A Film by Beyoncé

    ★★★★

  • Shazam!

    ★★★½

  • Us

    ★★★★★

  • Pain and Glory

    ★★★★½

  • For Sama

    ★★★★

  • Good Boys

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★½

  • Long Shot

    ★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★

  • Alita: Battle Angel

    ★★★★

  • Luce

    ★★★½

  • High Flying Bird

    ★★★★½

  • The Souvenir

    ★★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • The Report

    ★★★½

  • Monos

    ★★★★