• Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★★

  • Don't Look Up

  • Encanto

    ★★★

  • No Time to Die

    ★★½

  • Dune

    ★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Fear Street: 1666

  • Titane

    ★★★★

  • The Innocents

    ★★★★

  • Fear Street: 1978

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

  • Barb & Star Go to Vista Del Mar

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★

  • Enola Holmes

    ★★★

  • Greenland

    ★★½

  • The Old Guard

    ★★½

  • Hamilton

    ★★★★★

  • Sitting in Limbo

    ★★★★

  • Cowboys

    ★★★

  • The Invisible Man

    ★★★½

  • Welcome to Chechnya

    ★★★★

  • Surge

    ★★★½

  • Promising Young Woman

    ★★★½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★½

  • His House

    ★★★★

  • Cats

    ½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Little Women

    ★★★★★

  • Make Up

    ★★★

  • Saint Maud

    ★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★

  • Knives Out

    ★★★

  • Joker

    ★★

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★½

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Dark Phoenix

    ★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★½

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★

  • Us

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Captain Marvel

    ★★★

  • Bait

    ★★★★★

  • Monos

    ★★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Suspiria

    ★★★

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★½

  • Roma

    ★★★★★

  • Ant-Man and the Wasp

  • Deadpool 2

    ★★

  • Border

    ★★★★½

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★

  • Annihilation

    ★★★★

  • Black Panther

    ★★★

  • The Miseducation of Cameron Post

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★★

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★½

  • Thor: Ragnarok

    ★★★

  • It

    ★★★½

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Thelma

    ★★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • Spider-Man: Homecoming

    ★★½

  • You Were Never Really Here

    ★★★★