Sort by
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
26
The Innocents

The Innocents

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★★½
Read the review Edit this entry  
29
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Hereditary

Hereditary

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
Encanto

Encanto

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
No Time to Die

No Time to Die

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
Read the review Edit this entry  
26
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
31
Dune

Dune

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★
Edit this entry  
10
Black Widow

Black Widow

2021
×
★★★
Edit this entry  
02
Welcome to Chechnya

Welcome to Chechnya

2020
×
★★★★
Edit this entry  
16
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★½
Edit this entry  
16
Cowboys

Cowboys

2020
×
★★★
Edit this entry  
06
The First Wives Club

The First Wives Club

1996
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Cinderella

Cinderella

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Contact

Contact

1997
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
Barb & Star Go to Vista Del Mar

Barb & Star Go to Vista Del Mar

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Endless

The Endless

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Greenland

Greenland

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
13
Wonder Woman 1984

Wonder Woman 1984

2020
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Jumanji

Jumanji

1995
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Spider-Man: Into the Spider-Verse

Spider-Man: Into the Spider-Verse

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Moana

Moana

2016
×
★★★½
Edit this entry  
25
Charlie's Angels: Full Throttle

Charlie's Angels: Full Throttle

2003
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Charlie's Angels

Charlie's Angels

2000
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Dracula

Dracula

1992
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
28
His House

His House

2020
×
★★★★
Edit this entry  
09
Saint Maud

Saint Maud

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Border

Border

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Raw

Raw

2016
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Near Dark

Near Dark

1987
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Nosferatu the Vampyre

Nosferatu the Vampyre

1979
×
★★★½
Edit this entry  
21
Nosferatu

Nosferatu

1922
×
★★★★
Edit this entry  
20
Make Up

Make Up

2019
×
★★★
Edit this entry  
20
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
12
Hamilton

Hamilton

2020
×
★★★★★
Edit this entry  
14
Thelma

Thelma

2017
×
★★★★
Edit this entry  
14
Sitting in Limbo

Sitting in Limbo

2020
×
★★★★
Edit this entry  
14
Inception

Inception

2010
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Magic Mike

Magic Mike

2012
×
★★★½
Edit this entry  
23
Midnight Cowboy

Midnight Cowboy

1969
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Full Monty

The Full Monty

1997
×
★★★½
Edit this entry  
03
The Invisible Man

The Invisible Man

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Surge

Surge

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

2020
×
★★½
Read the review Edit this entry  
09
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Bait

Bait

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry