Sort by

duncan has logged 207 entries for films during 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Stardust

Stardust

2007
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read prior review Edit this entry  
24
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Plausible Impossible

The Plausible Impossible

1956
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Resurrections

The Matrix Resurrections

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Matrix

The Matrix

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Happiest Season

Happiest Season

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Single All the Way

Single All the Way

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

Nicole Byer: BBW (Big Beautiful Weirdo)

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Stripes

Stripes

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Annie Live!

Annie Live!

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
The Bitch Who Stole Christmas

The Bitch Who Stole Christmas

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Encanto

Encanto

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Far from the Tree

Far from the Tree

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Robin Robin

Robin Robin

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Adele One Night Only

Adele One Night Only

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Spencer

Spencer

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
School of Rock

School of Rock

2003
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Golden Hour

Golden Hour

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
A Cinderella Story

A Cinderella Story

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Addams Family Values

Addams Family Values

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
Last Night in Soho

Last Night in Soho

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The French Dispatch

The French Dispatch

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
A Boy and His Atom: The World's Smallest Movie

A Boy and His Atom: The World's Smallest Movie

2013
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
01
B.A.P.S.

B.A.P.S.

1997
×
★★
Read the review Edit this entry  
30
Dune

Dune

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Lamb

Lamb

2021
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
24
Rick and Morty: Samurai & Shogun

Rick and Morty: Samurai & Shogun

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
23
Halloween Kills

Halloween Kills

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
17
LEGO Star Wars Terrifying Tales

LEGO Star Wars Terrifying Tales

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
17
Muppets Haunted Mansion

Muppets Haunted Mansion

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Elvira, Mistress of the Dark

Elvira, Mistress of the Dark

1988
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
The Lost Boys

The Lost Boys

1987
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 2

2012
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
Titane

Titane

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

The Twilight Saga: Breaking Dawn - Part 1

2011
×
★½
Read the review Edit this entry  
26
The Twilight Saga: Eclipse

The Twilight Saga: Eclipse

2010
×
★½
Read the review Edit this entry  
23
The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

The Simpsons: The Good, the Bart, and the Loki

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
23
Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

Maggie Simpson in The Force Awakens from Its Nap

2021
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Twilight Saga: New Moon

The Twilight Saga: New Moon

2009
×
★★
Read the review Edit this entry  
19
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
17
Mars Attacks!

Mars Attacks!

1996
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Welcome to Hell

Welcome to Hell

2013
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
06
There's a Man in the Woods

There's a Man in the Woods

2014
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Twilight

Twilight

2008
×
★★½
Read the review Edit this entry  
05
Candyman

Candyman

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
Cruella

Cruella

2021
×
★★★★★
Read the review Edit this entry