Sort by

duncan has logged 21 entries for films during March 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Dante: A Replication

Dante: A Replication

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
28
Promising Young Woman

Promising Young Woman

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Drop Dead Gorgeous

Drop Dead Gorgeous

1999
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Charade

Charade

1984
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mr. Boogedy

Mr. Boogedy

1986
×
Read the review Edit this entry  
24
My Octopus Teacher

My Octopus Teacher

2020
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
120 Seconds to Get Elected

120 Seconds to Get Elected

2006
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
The Burglars

The Burglars

1897
×
★★½
Read the review Edit this entry  
23
42

42

2010
×
★★
Read the review Edit this entry  
21
A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

A Shaun the Sheep Movie: Farmageddon

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
21
The Trial of the Chicago 7

The Trial of the Chicago 7

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
20
A Love Song for Latasha

A Love Song for Latasha

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
20
Secret Society of Second Born Royals

Secret Society of Second Born Royals

2020
×
★½
Read prior review Edit this entry  
20
Minari

Minari

2020
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Tom & Jerry

Tom & Jerry

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
15
RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

RuPaul's Drag Race Holi-Slay Spectacular

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
15
Judas and the Black Messiah

Judas and the Black Messiah

2021
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Unidentified Flying Mater

Unidentified Flying Mater

2009
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
LEGO Marvel Spider-Man: Vexed by Venom

LEGO Marvel Spider-Man: Vexed by Venom

2019
×
★★
Read the review Edit this entry  
02
Horsin' Around

Horsin' Around

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
02
Twin Peaks

Twin Peaks

1990
×
★★★★½
Read the review Edit this entry