Sort by

Eddie_Kasp has logged 73 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
15
Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

Weightlifting Fairy Kim Bok-Joo

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Prison Playbook

Prison Playbook

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Clark

Clark

2022
×
★★★★
Edit this entry  
08
Time to Hunt

Time to Hunt

2020
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Sound of Magic

The Sound of Magic

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Doctor Strange in the Multiverse of Madness

Doctor Strange in the Multiverse of Madness

2022
×
★½
Edit this entry  
04
Hit-and-Run Squad

Hit-and-Run Squad

2019
×
★★★
Read the review Edit this entry  
03
The King

The King

2017
×
★★★
Read the review Edit this entry  
02
Strong Woman Do Bong Soon

Strong Woman Do Bong Soon

2017
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
The King of Pigs

The King of Pigs

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
Bad Guys

Bad Guys

2014
×
Read the review Edit this entry  
28
Military Prosecutor Doberman

Military Prosecutor Doberman

2022
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Moon Knight

Moon Knight

2022
×
★★★½
Edit this entry  
25
Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

2022
×
Edit this entry  
16
Life on Mars

Life on Mars

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
The Divine Fury

The Divine Fury

2019
×
Edit this entry  
09
Signal

Signal

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
08
What's Wrong with Secretary Kim

What's Wrong with Secretary Kim

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
06
Through the Darkness

Through the Darkness

2022
×
★★★★
Edit this entry  
05
The Light in Your Eyes

The Light in Your Eyes

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
03
He Is Psychometric

He Is Psychometric

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Rookie Cops

Rookie Cops

2022
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Navillera

Navillera

2021
×
★★★★
Edit this entry  
23
Start-Up

Start-Up

2020
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Three Songs for Benazir

Three Songs for Benazir

2021
×
Edit this entry  
19
Lead Me Home

Lead Me Home

2021
×
Edit this entry  
19
Audible

Audible

2021
×
Edit this entry  
19
When We Were Bullies

When We Were Bullies

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Queen of Basketball

The Queen of Basketball

2021
×
Read the review Edit this entry  
19
The Long Goodbye

The Long Goodbye

2020
×
★★★★
Edit this entry  
19
Please Hold

Please Hold

2020
×
Edit this entry  
19
Writing with Fire

Writing with Fire

2021
×
★★★½
Edit this entry  
18
Attica

Attica

2021
×
★★★★
Edit this entry  
18
Ascension

Ascension

2021
×
★★★★
Edit this entry  
17
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★½
Edit this entry  
17
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★½
Edit this entry  
16
The Tragedy of Macbeth

The Tragedy of Macbeth

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Guest

The Guest

2018
×
★★★★
Edit this entry  
12
The Hand of God

The Hand of God

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
Licorice Pizza

Licorice Pizza

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Nightmare Alley

Nightmare Alley

2021
×
★★★½
Edit this entry  
10
Being the Ricardos

Being the Ricardos

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
10
The Eyes of Tammy Faye

The Eyes of Tammy Faye

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
The Power of the Dog

The Power of the Dog

2021
×
★★½
Read the review Edit this entry  
06
CODA

CODA

2021
×
★★★★
Edit this entry  
06
Don't Look Up

Don't Look Up

2021
×
★★★
Edit this entry  
05
Drive My Car

Drive My Car

2021
×
★★★★½
Edit this entry  
04
King Richard

King Richard

2021
×
★★★½
Edit this entry  
04
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry