• Loki

  • Save Ralph

  • Zack Snyder's Justice League

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Wonder Woman 1984

    ★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Soul

    ★★★★½

  • Red, White and Blue

    ★★★★½

  • Mangrove

    ★★★★½

  • Nomadland

    ★★★★½

  • Night of the Kings

    ★★★★

  • In My Room

  • Tenet

    ★★★

  • Black Is King

    ★★★★

  • The King of Staten Island

    ★★★

  • 504 Shotgun Jazz

  • Mogul Mowgli

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

  • Minari

    ★★★★

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Sonic the Hedgehog

  • His House

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

  • Jumanji: The Next Level

  • Appreciation

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • Hustlers

  • The Lost Okoroshi

  • Corpus Christi

  • The King

    ★★★

  • The Two Popes

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • Nimic

    ★★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

    ★★★★

  • Men in Black: International

  • Dark Phoenix

  • When They See Us

  • Godzilla: King of the Monsters

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Atlantics

    ★★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★

  • Yesterday

    ★★★

  • Pokémon Detective Pikachu

  • Little

  • Shazam!

  • Five Feet Apart

  • Us

    ★★★★

  • The Art of Self-Defense

    ★★★★

  • Long Shot

  • Captain Marvel

  • As Told To G/D Thyself

    ★★★★

  • The Lego Movie 2: The Second Part

  • The Last Black Man in San Francisco

    ★★★★

  • The Farewell

    ★★★★½

  • Glass

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Aquaman

  • Bird Box

  • The Grinch

  • Bohemian Rhapsody

    ★★★★

  • Venom

  • The Burial of Kojo

    ★★★★

  • Green Book

    ★★★

  • mid90s

    ★★★★