Sort by
  • Texas Chainsaw Massacre

    ½

  • Bo Burnham: Inside

    ★★★★★

  • Greenland

    ★★★★

  • Fighting with My Family

    ★★★

  • Bird Box

    ★★★★★

  • 22 July

    ★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Love, Simon

    ★★★★★

  • Mario

    ★★★★½

  • Geostorm

    ★★★

  • Stronger

    ★★★½

  • A Bad Moms Christmas

    ★★★★

  • Okja

    ★★★★

  • Life

    ★★★

  • God's Own Country

    ★★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★★★★

  • Hidden Figures

    ★★★★

  • The Girl on the Train

    ★★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★★

  • Amanda Knox

  • Moonlight

    ★★★★★

  • Nocturnal Animals

    ★★★★½

  • Arrival

    ★★★★★

  • Bad Moms

    ★★★

  • Star Trek Beyond

    ★★★½

  • The Shallows

    ★★★½

  • Finding Dory

    ★★★★

  • The Neon Demon

    ★★★

  • Train to Busan

    ★★★★

  • The Conjuring 2

    ★★★½

  • The Nice Guys

    ★★★★

  • King Cobra

    ★★½

  • The Boss

    ★★½

  • Don't Breathe

    ★★★½

  • Hush

    ★★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★★★

  • Zootopia

    ★★★★

  • Deadpool

    ★★½

  • The Love Witch

    ★★★★

  • The Fundamentals of Caring

    ★★★½

  • Loev

    ★★½

  • Creed

    ★★★★

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 2

    ★★★★

  • Naomi and Ely's No Kiss List

    ★★½

  • The Dressmaker

    ★★★★

  • Closet Monster

    ★★★★

  • Room

    ★★★★★

  • Everest

    ★★

  • Holding the Man

    ★★★★

  • The Wave

    ★½

  • Vacation

    ★★★

  • Ant-Man

    ★★★★

  • The Rezort

    ★½

  • Sicario

    ★★★★

  • Green Room

    ★★★★

  • Carol

    ★★★★★

  • Henry Gamble's Birthday Party

    ★★★½

  • Mad Max: Fury Road

    ★★★★½

  • Spy

    ★★★½

  • Southpaw

    ★★★½

  • Tab Hunter Confidential

    ★★

  • Demolition

    ★★★½

  • The DUFF

    ★★★

  • 4th Man Out

    ★★★

  • Brooklyn

    ★★★★★

  • The Witch

    ★★

  • Kingsman: The Secret Service

    ★★★★

  • Horrible Bosses 2

    ★★★½

  • The Hunger Games: Mockingjay – Part 1

    ★★★½

  • Left Behind

  • Painkillers

  • Everly

    ★★½