Sort by
  • Glass Onion: A Knives Out Mystery

    ★★★½

  • Minions: The Rise of Gru

    ★★★

  • Obi-Wan Kenobi

    ★★★

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★

  • The Batman

    ★★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★

  • Don't Look Up

    ★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★½

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Black Widow

    ★½

  • Luca

    ★★★

  • Loki

    ★★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • WandaVision

    ★★★

  • The Last Blockbuster

    ★★★

  • Mank

    ★★★½

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Dead

    ★★★

  • Soul

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★½

  • Phineas and Ferb: The Movie: Candace Against the Universe

    ★★★

  • Tenet

    ★★★★

  • Hamilton

    ★★★★½

  • The Last Dance

    ★★★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • The Mystery of the Pink Flamingo

    ★★★½

  • Emma.

    ★★½

  • The Father

    ★★★★

  • Lance

    ★★★½

  • Minari

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • Be Water

    ★★★½

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★½

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★

  • El Camino: A Breaking Bad Movie

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★★½

  • The Planters

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The Two Popes

    ★★★½

  • Joker

    ★★★½

  • Ford v Ferrari

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★½

  • It Chapter Two

    ★★½

  • Ready or Not

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★

  • Midsommar

    ★★★½

  • Toy Story 4

    ★★★½

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★½

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★½

  • Avengers: Endgame

    ★★★½

  • Shazam!

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Captain Marvel

    ★★★