RSS feed for EddyJS

EddyJS has logged 90 entries for films during 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Demonic

Demonic

2015
×
★★
Edit this entry  
26
The Others

The Others

2001
×
★★★½
Edit this entry  
25
What We Do in the Shadows

What We Do in the Shadows

2014
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Aliens

Aliens

1986
×
★★★★★
Edit this entry  
17
Alien

Alien

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
15
Creep 2

Creep 2

2017
×
★★★
Edit this entry  
14
Creep

Creep

2014
×
★★★½
Edit this entry  
12
Shin Godzilla

Shin Godzilla

2016
×
★★★★
Edit this entry  
12
Santa Sangre

Santa Sangre

1989
×
★★★½
Edit this entry  
11
Identity

Identity

2003
×
★★★★½
Edit this entry  
11
3:10 to Yuma

3:10 to Yuma

2007
×
★★★½
Edit this entry  
11
Mean Machine

Mean Machine

2001
×
★★★
Edit this entry  
11
Gigantic

Gigantic

1999
×
★★★★
Edit this entry  
11
Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

Don't F**k with Cats: Hunting an Internet Killer

2019
×
★★★★
Edit this entry  
10
All About Me

All About Me

2018
×
★★★★
Edit this entry  
10
Mirage

Mirage

2018
×
★★★½
Edit this entry  
09
Delicatessen

Delicatessen

1991
×
★★★½
Edit this entry  
09
Detention

Detention

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
08
21 Bridges

21 Bridges

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
My Neighbor Totoro

My Neighbor Totoro

1988
×
★★★★★
Edit this entry  
07
How About Adolf?

How About Adolf?

2018
×
★★★½
Edit this entry  
05
Chronicle

Chronicle

2012
×
★★★★
Edit this entry  
04
Chernobyl

Chernobyl

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Brother Bear

Brother Bear

2003
×
★★★
Edit this entry  
02
Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

2019
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
01
Gabriel Iglesias: Aloha Fluffy

Gabriel Iglesias: Aloha Fluffy

2013
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gabriel Iglesias: I'm Not Fat... I'm Fluffy

Gabriel Iglesias: I'm Not Fat... I'm Fluffy

2009
×
★★★★
Edit this entry  
01
Gabriel Iglesias: Hot and Fluffy

Gabriel Iglesias: Hot and Fluffy

2007
×
★★★½
Edit this entry  
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
26
Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry