RSS feed for EddyJS

EddyJS has logged 60 entries for films during January 2020.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
30
Little Women

Little Women

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
The Fault in Our Stars

The Fault in Our Stars

2014
×
★★★★
Edit this entry  
28
My Bloody Valentine

My Bloody Valentine

1981
×
★★★½
Edit this entry  
27
Destroyer

Destroyer

2018
×
★★★
Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
Edit this entry  
26
Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

Brave Father Online - Our Story of Final Fantasy XIV

2019
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
In the Aisles

In the Aisles

2018
×
★★★★
Edit this entry  
25
Under the Tree

Under the Tree

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Night on Earth

Night on Earth

1991
×
★★★★½
Edit this entry  
24
Troop Zero

Troop Zero

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Love Exposure

Love Exposure

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Carol

Carol

2015
×
★★★★
Edit this entry  
22
Angel Heart

Angel Heart

1987
×
★★★½
Edit this entry  
21
Honey Boy

Honey Boy

2019
×
★★★½
Edit this entry  
20
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
Weathering with You

Weathering with You

2019
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Welcome to Marwen

Welcome to Marwen

2018
×
★★★½
Edit this entry  
19
After Life

After Life

1998
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Watchmen

Watchmen

2009
×
★★★★½
Edit this entry  
18
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
18
The Place Promised in Our Early Days

The Place Promised in Our Early Days

2004
×
★★½
Read the review Edit this entry  
17
Hell or High Water

Hell or High Water

2016
×
★★★★
Edit this entry  
15
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★★
Edit this entry  
14
5 Centimeters per Second

5 Centimeters per Second

2007
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Yi Yi

Yi Yi

2000
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Survive Style 5+

Survive Style 5+

2004
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Phantom of Regular Size

The Phantom of Regular Size

1986
×
Read the review Edit this entry  
13
Tokyo Godfathers

Tokyo Godfathers

2003
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Return of the King

The Lord of the Rings: The Return of the King

2003
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Two Towers

The Lord of the Rings: The Two Towers

2002
×
★★★★★
Edit this entry  
12
The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

The Lord of the Rings: The Fellowship of the Ring

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
11
Queen & Slim

Queen & Slim

2019
×
★★★½
Edit this entry  
11
The Happiness of the Katakuris

The Happiness of the Katakuris

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
11
The Princess Bride

The Princess Bride

1987
×
★★★★
Edit this entry  
10
Underwater

Underwater

2020
×
★★★½
Edit this entry  
10
Rashomon

Rashomon

1950
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Funky Forest: The First Contact

Funky Forest: The First Contact

2005
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Sonatine

Sonatine

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Edit this entry  
08
Kikujiro

Kikujiro

1999
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Strange Circus

Strange Circus

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
True Story

True Story

2015
×
★★★
Edit this entry  
05
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
05
Confessions

Confessions

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
05
Better Watch Out

Better Watch Out

2016
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mary and the Witch's Flower

Mary and the Witch's Flower

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
04
Fracture

Fracture

2007
×
★★★½
Edit this entry  
04
Mississippi Burning

Mississippi Burning

1988
×
★★★★½
Edit this entry