• Nope

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

  • White Hot: The Rise & Fall of Abercrombie & Fitch

  • The Northman

  • Fantastic Beasts: The Secrets of Dumbledore

  • RRR

  • Umma

  • Deep Water

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★★★★

  • Death on the Nile

  • Fresh

  • The House

  • Brazen

  • The Tinder Swindler

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

  • Beanie Mania

  • Nightmare Alley

    ★★★

  • House of Gucci

  • A House on the Bayou

  • The Free Fall

  • No One Gets Out Alive

  • You Are Not My Mother

  • Marcel the Shell with Shoes On

    ★★★★★

  • Spencer

  • Dune

    ★★★★½

  • Cyrano

  • Malignant

  • The River Runner

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

  • Aftermath

  • Free Guy

  • Titane

  • The French Dispatch

    ★★★½

  • The Worst Person in the World

  • Black Widow

  • The Deep House

  • Pray Away

  • Loki

  • Bo Burnham: Inside

  • Nobody

  • Operation Varsity Blues: The College Admissions Scandal

    ★★½

  • The Devil Below

  • Mank

    ★★★½

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★½

  • Rebecca

    ★★★

  • Death of Me

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • The Kid Detective

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Come True

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★★★½

  • Tenet

    ★★★★½

  • The Rental

  • Picture a Scientist

  • Ottolenghi and the Cakes of Versailles

    ★★★

  • The Social Dilemma

  • Some Kind of Heaven

  • Palm Springs

    ★★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★½

  • Shirley

    ★★½

  • Brave Blue World: Racing to Solve Our Water Crisis

  • 1917

    ★★★★★

  • The Addams Family

    ★★

  • Bikram: Yogi, Guru, Predator

  • The Other Lamb

  • Disappearance at Clifton Hill

  • The King

    ★★★

  • Fantastic Fungi

  • Ready or Not

    ★★★★½

  • FAT: A Documentary

    ½