Sort by

edelucia has logged 69 entries for films during 2018.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Mary Queen of Scots

Mary Queen of Scots

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
21
Aquaman

Aquaman

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
17
Call Me by Your Name

Call Me by Your Name

2017
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
The Favourite

The Favourite

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Shirkers

Shirkers

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Killing of a Sacred Deer

The Killing of a Sacred Deer

2017
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
You Were Never Really Here

You Were Never Really Here

2017
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
03
The Possession of Hannah Grace

The Possession of Hannah Grace

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
26
Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

Fantastic Beasts: The Crimes of Grindelwald

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
26
May the Devil Take You

May the Devil Take You

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
Robin Hood

Robin Hood

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
13
Beautiful Boy

Beautiful Boy

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
09
Overlord

Overlord

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
The Sisters Brothers

The Sisters Brothers

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Venom

Venom

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
13
The Kissing Booth

The Kissing Booth

2018
×
★★
Read the review Edit this entry  
11
Bad Times at the El Royale

Bad Times at the El Royale

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
Malevolent

Malevolent

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
07
A Star Is Born

A Star Is Born

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
24
White Boy Rick

White Boy Rick

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
20
Assassination Nation

Assassination Nation

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
A Simple Favor

A Simple Favor

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Delirium

Delirium

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
I Am the Pretty Thing That Lives in the House

I Am the Pretty Thing That Lives in the House

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
The Lodgers

The Lodgers

2017
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
07
To All the Boys I've Loved Before

To All the Boys I've Loved Before

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
06
The Nun

The Nun

2018
×
★½
Read the review Edit this entry  
03
Searching

Searching

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
24
The Happytime Murders

The Happytime Murders

2018
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
Crazy Rich Asians

Crazy Rich Asians

2018
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Marie Antoinette

Marie Antoinette

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Emelie

Emelie

2015
×
★★★
Read the review Edit this entry  
14
Amélie

Amélie

2001
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
14
Slender Man

Slender Man

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
11
The Meg

The Meg

2018
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Coraline

Coraline

2009
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
BlacKkKlansman

BlacKkKlansman

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Whiplash

Whiplash

2014
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Eighth Grade

Eighth Grade

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The Adderall Diaries

The Adderall Diaries

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Eternal Sunshine of the Spotless Mind

Eternal Sunshine of the Spotless Mind

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
04
The 40 Year Old Virgin

The 40 Year Old Virgin

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Mission: Impossible - Fallout

Mission: Impossible - Fallout

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
Justice League

Justice League

2017
×
★½
Read the review Edit this entry  
19
The Equalizer 2

The Equalizer 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Ant-Man and the Wasp

Ant-Man and the Wasp

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
30
Red Sparrow

Red Sparrow

2018
×
½
Read the review Edit this entry  
28
Deadpool 2

Deadpool 2

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
Isle of Dogs

Isle of Dogs

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry