Sort by
  • Maestro

    ★★

  • Saltburn

  • The Venture Bros.: Radiant Is the Blood of the Baboon Heart

    ★★½

  • Shin Kamen Rider

    ★★

  • Weird: The Al Yankovic Story

    ½

  • Blonde

  • Saint Omer

    ★★

  • TÁR

    ★★★★

  • Nope

    ★★

  • Funny Pages

    ★★½

  • Crimes of the Future

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

  • Conversations with a Killer: The John Wayne Gacy Tapes

    ★★

  • Jimmy Savile: A British Horror Story

    ★★½

  • Everything Everywhere All at Once

  • The Batman

    ★½

  • The Howl of Winterland

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ½

  • Halloween Kills

    ½

  • Malignant

    ★★★

  • Old

    ★★★½

  • Memoria

    ★★★★½

  • Titane

  • The Velvet Underground

    ★★★

  • Annette

  • Fear Street: 1994

    ★★

  • Bo Burnham: Inside

    ½

  • Spending the War Without You: Virtual Backgrounds - Rocks

  • Spending the War Without You: Virtual Backgrounds - The Forest

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★½

  • Wheel of Fortune and Fantasy

    ★★★½

  • The Scary of Sixty-First

    ★★

  • Spending the War Without You: Virtual Backgrounds - The River

  • We're All Going to the World's Fair

    ★★★

  • Baby Anger

    ★★★★

  • Yung Lean: In My Head

    ★★

  • The Empty Man

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

  • Still Processing

    ★★★★

  • Tenet

    ★★★

  • She Dies Tomorrow

    ★★★

  • Variant

    ★★★★

  • Inventing the Future

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★½

  • Dorohedoro

  • Keep Your Hands Off Eizouken!

    ★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ½

  • Klaus

  • Gemini Man

    ★★★½

  • The Irishman

    ★★★

  • Uncut Gems

    ★½

  • Vitalina Varela

    ★★★★

  • Crawl

    ★★

  • Midsommar

    ★½

  • Parasite

    ★★

  • The Climb

  • The Dead Don't Die

  • In Dog Years

    ★★★½

  • Booksmart

    ★½

  • So Pretty

    ★★½

  • Teratomorph

    ★★★½

  • Alita: Battle Angel

    ★★★

  • Dororo

  • Glass

    ★★★★

  • The Mule

    ★★★

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★½

  • The World Is Full of Secrets

    ★★★★★

  • Shoot the Moon Right Between the Eyes

    ★★★★

  • The Nobodies

    ★★★½

  • Her Smell

    ★★★