Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
22
Gamera 2: Attack of the Legion

Gamera 2: Attack of the Legion

1996
×
Edit this entry  
20
Spider-Man 3

Spider-Man 3

2007
×
★★★★★
Edit this entry  
18
Ringing Bell

Ringing Bell

1978
×
★★★½
Edit this entry  
16
Spider-Man 2

Spider-Man 2

2004
×
Edit this entry  
16
The Howling

The Howling

1981
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Spider-Man

Spider-Man

2002
×
★★★★½
Edit this entry  
10
Red Lips

Red Lips

1995
×
★★★½
Edit this entry  
08
Fascination

Fascination

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
27
Monster High: New Ghoul at School

Monster High: New Ghoul at School

2010
×
Edit this entry  
26
The Fantastic Adventures of Unico

The Fantastic Adventures of Unico

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
23
Ben & Arthur

Ben & Arthur

2002
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
22
Cutie Honey

Cutie Honey

2004
×
Edit this entry  
21
The Whip and the Body

The Whip and the Body

1963
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Blood Rage

Blood Rage

1987
×
★★★★
Edit this entry  
12
Hardware

Hardware

1990
×
★★½
Read the review Edit this entry  
04
Halloween III: Season of the Witch

Halloween III: Season of the Witch

1982
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Texas Chainsaw Massacre 2

The Texas Chainsaw Massacre 2

1986
×
Read the review Edit this entry  
28
Miyuki-chan in Wonderland

Miyuki-chan in Wonderland

1995
×
★★★
Edit this entry  
27
Madhouse

Madhouse

1981
×
Read the review Edit this entry  
27
Memories of Matsuko

Memories of Matsuko

2006
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Æon Flux

Æon Flux

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
16
Gosenzo-sama Banbanzai!

Gosenzo-sama Banbanzai!

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
06
X: The Movie

X: The Movie

1996
×
★★★
Read the review Edit this entry  
04
Gamera: Guardian of the Universe

Gamera: Guardian of the Universe

1995
×
★★★★
Edit this entry  
28
Excision

Excision

2012
×
★★½
Edit this entry  
26
Wicked City

Wicked City

1987
×
★★½
Edit this entry  
25
Spontaneous Combustion

Spontaneous Combustion

1990
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Teknolust

Teknolust

2002
×
★★★★
Edit this entry  
24
Cursed

Cursed

2005
×
★★★
Read the review Edit this entry  
24
Necronomicon

Necronomicon

1993
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
23
Showgirls

Showgirls

1995
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Revolutionary Girl Utena

Revolutionary Girl Utena

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Shocker

Shocker

1989
×
★★★★
Edit this entry  
14
New Rose Hotel

New Rose Hotel

1998
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Sole Survivor

Sole Survivor

1984
×
Edit this entry  
11
JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - Chapter 1

JoJo's Bizarre Adventure: Diamond Is Unbreakable - Chapter 1

2017
×
★★★
Edit this entry  
09
Summer Vacation 1999

Summer Vacation 1999

1988
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
09
Palo Alto

Palo Alto

2013
×
Read the review Edit this entry  
08
Don't Deliver Us from Evil

Don't Deliver Us from Evil

1971
×
★★★½
Edit this entry  
07
D.E.B.S.

D.E.B.S.

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Real

Real

2013
×
Read the review Edit this entry  
27
In the Cut

In the Cut

2003
×
Edit this entry  
17
Serial Experiments Lain

Serial Experiments Lain

1998
×
★★★★★
Edit this entry  
16
Red Spirit Lake

Red Spirit Lake

1993
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
15
Tea and Sympathy

Tea and Sympathy

1956
×
Edit this entry  
13
Bones

Bones

2001
×
Edit this entry  
12
Slumber Party Massacre II

Slumber Party Massacre II

1987
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
06
Tamala 2010: A Punk Cat in Space

Tamala 2010: A Punk Cat in Space

2002
×
★★★★
Edit this entry  
03
Purple Rain

Purple Rain

1984
×
★★★★
Edit this entry  
29
Howl's Moving Castle

Howl's Moving Castle

2004
×
★★★★★
Read the review Edit this entry