Sort by

Jude has logged 32 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Alice

Alice

1988
×
Edit this entry  
30
Dreamchild

Dreamchild

1985
×
★★★
Read the review Edit this entry  
30
Zardoz

Zardoz

1974
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
29
Deliverance

Deliverance

1972
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
28
A Scene at the Sea

A Scene at the Sea

1991
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
28
King of New York

King of New York

1990
×
Edit this entry  
28
An Autumn Afternoon

An Autumn Afternoon

1962
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Eureka

Eureka

2000
×
★★★
Read the review Edit this entry  
26
Smorgasbord

Smorgasbord

1983
×
★★★★★
Edit this entry  
26
Tokyo Sonata

Tokyo Sonata

2008
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Scary of Sixty-First

The Scary of Sixty-First

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
25
Bo Burnham: Inside

Bo Burnham: Inside

2021
×
½
Read the review Edit this entry  
25
Kids Return

Kids Return

1996
×
★★★★
Edit this entry  
24
Horrors of Malformed Men

Horrors of Malformed Men

1969
×
Read the review Edit this entry  
24
Kiss Me Deadly

Kiss Me Deadly

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
23
Annette

Annette

2021
×
Read the review Edit this entry  
23
Serpent's Path

Serpent's Path

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
23
The Beast Within

The Beast Within

1982
×
★★★½
Edit this entry  
22
Top of the Lake

Top of the Lake

2013
×
★★★
Read the review Edit this entry  
21
The Woman

The Woman

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
The Masque of the Red Death

The Masque of the Red Death

1964
×
Edit this entry  
17
The Curse of Frankenstein

The Curse of Frankenstein

1957
×
Edit this entry  
16
The Old Dark House

The Old Dark House

1932
×
★★★★
Edit this entry  
13
Malignant

Malignant

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
12
Penda's Fen

Penda's Fen

1974
×
★★★★★
Edit this entry  
11
Permanent Green Light

Permanent Green Light

2018
×
Read the review Edit this entry  
10
We're All Going to the World's Fair

We're All Going to the World's Fair

2021
×
Read the review Edit this entry  
09
Hellbound: Hellraiser II

Hellbound: Hellraiser II

1988
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Anne of the Indies

Anne of the Indies

1951
×
Edit this entry  
07
Moonfleet

Moonfleet

1955
×
★★★★½
Edit this entry  
07
Jamie Marks Is Dead

Jamie Marks Is Dead

2014
×
★★
Read the review Edit this entry  
01
Idle Hands

Idle Hands

1999
×
★★★
Read the review Edit this entry