• Blade Runner 2049

    ★★½

  • Gerald's Game

    ★★

  • Mom and Dad

    ★★★½

  • I, Tonya

    ★★

  • The Death of Stalin

    ★★

  • The Third Murder

    ★★½

  • mother!

  • It

    ★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★½

  • Lady Bird

    ★★★

  • Lean on Pete

    ★★½

  • Zama

    ★★★

  • First Reformed

    ★★½

  • The Shape of Water

    ★★½

  • Logan Lucky

    ★★★

  • Dunkirk

    ★★½

  • The Day After

  • The Killing of a Sacred Deer

    ★★

  • The Florida Project

    ★★

  • Claire's Camera

    ★★★½

  • The Meyerowitz Stories (New and Selected)

    ★★★½

  • The Square

    ★★

  • Faces Places

    ★★★

  • Twin Peaks: The Return

    ★★★★★

  • Wonderstruck

    ★★★

  • Let the Sunshine In

    ★★½

  • The Green Fog

    ★★★½

  • Night Is Short, Walk on Girl

    ★★★½

  • A Fantastic Woman

    ★★

  • On the Beach at Night Alone

    ★★★½

  • Baby Driver

    ★★½

  • Big Little Lies

    ★★★½

  • Summer 1993

    ★★★

  • Beach Rats

    ★★★

  • Get Out

    ★★★

  • Call Me by Your Name

    ★★

  • The Big Sick

    ★★

  • Resident Evil: The Final Chapter

    ★★★★

  • Hidden Figures

    ★★

  • Rogue One: A Star Wars Story

    ★★

  • Silence

    ★★★★½

  • 20th Century Women

    ★★★

  • Split

    ★★★★½

  • The Void

    ★★½

  • The Edge of Seventeen

    ★★★

  • Snowden

    ★½

  • David Lynch: The Art Life

    ★★★

  • Moonlight

    ★★★

  • Arrival

    ★★½

  • Nocturama

    ★★

  • The Ornithologist

    ★★★

  • Your Name.

    ★★★

  • Three

    ★★★½

  • Elle

    ★★★½

  • Personal Shopper

    ★★★½

  • Loving

    ★★

  • The Handmaiden

    ★★★

  • Ali Wong: Baby Cobra

    ★★★

  • Batman v Superman: Dawn of Justice

  • Little Sister

    ★★

  • Hush

    ★★★

  • Everybody Wants Some!!

    ★★★

  • 10 Cloverfield Lane

    ★★½

  • A Quiet Passion

    ★★★½

  • Hail, Caesar!

    ★★★

  • The Love Witch

    ★★★

  • Certain Women

    ★★★★

  • 31

    ★★★

  • Manchester by the Sea

    ★★★

  • Star Wars: The Force Awakens

    ★★★

  • Chi-Raq

    ★★★½

  • Spectre

    ★★½