Sort by

Carlos has logged 36 entries for films during September 2021.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Venom: Let There Be Carnage

Venom: Let There Be Carnage

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
29
Karen

Karen

2021
×
Read the review Edit this entry  
28
BaadAsssss Cinema

BaadAsssss Cinema

2002
×
★★★
Read the review Edit this entry  
27
Streets of Fire

Streets of Fire

1984
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
27
Classified X

Classified X

1998
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
26
Boogie Nights

Boogie Nights

1997
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
25
Midnight Run

Midnight Run

1988
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Free Guy

Free Guy

2021
×
Read the review Edit this entry  
22
Akakiri

Akakiri

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
T0-B1

T0-B1

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
The Elder

The Elder

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
Lop & Ochō

Lop & Ochō

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Ninth Jedi

The Ninth Jedi

2021
×
★★★★
Edit this entry  
22
The Village Bride

The Village Bride

2021
×
★★
Read the review Edit this entry  
22
The Twins

The Twins

2021
×
★★★
Edit this entry  
22
Tatooine Rhapsody

Tatooine Rhapsody

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
22
The Duel

The Duel

2021
×
★★★
Edit this entry  
21
Classified X

Classified X

1998
×
★★★
Read prior review Edit this entry  
20
Two Tickets to Paradise

Two Tickets to Paradise

2006
×
Read the review Edit this entry  
19
What's Up, Doc?

What's Up, Doc?

1972
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
19
Persona 4: The Animation

Persona 4: The Animation

2011
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Thirteen

Ocean's Thirteen

2007
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Twelve

Ocean's Twelve

2004
×
★★★
Read the review Edit this entry  
18
Ocean's Eleven

Ocean's Eleven

2001
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Gold Diggers of 1933

Gold Diggers of 1933

1933
×
★★★
Read the review Edit this entry  
13
Murder Death Koreatown

Murder Death Koreatown

2020
×
★★★
Read the review Edit this entry  
12
The Thing

The Thing

1982
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
10
Malignant

Malignant

2021
×
★★★
Read the review Edit this entry  
08
The Matrix Reloaded

The Matrix Reloaded

2003
×
★★★
Read the review Edit this entry  
06
Bride of Re-Animator

Bride of Re-Animator

1990
×
★★
Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Re-Animator

Re-Animator

1985
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Escape from New York

Escape from New York

1981
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
02
The Suicide Squad

The Suicide Squad

2021
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Blood Simple

Blood Simple

1984
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
01
Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

2021
×
★★
Read the review Edit this entry