• Scream

    ★★½

  • The Matrix Resurrections

    ★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★

  • Eternals

    ★★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★½

  • No Time to Die

    ★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★½

  • Last Night in Soho

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★½

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★

  • C'mon C'mon

    ★★½

  • The Power of the Dog

    ★★½

  • Malignant

    ★★★

  • Boiling Point

    ★★★

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★½

  • The Green Knight

    ★★★

  • Jungle Cruise

    ★★★

  • Old

    ★★

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Lamb

    ★★

  • The French Dispatch

    ★★★

  • Fear Street: 1978

    ★★★

  • Black Widow

    ★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★

  • The Conjuring: The Devil Made Me Do It

    ★★★

  • A Cop Movie

    ★★★

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★

  • Mass

    ★★★

  • Mank

    ★★★

  • The Empty Man

    ★★★

  • Soul

    ★★★

  • Hubie Halloween

    ★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★½

  • Tenet

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★

  • A Quiet Place Part II

    ★★★½

  • The Invisible Man

    ★★★

  • Gretel & Hansel

    ★★½

  • The Father

    ★★★

  • Minari

    ★★½

  • Palm Springs

    ★★★

  • Promising Young Woman

    ★★★★

  • His House

    ★★½

  • Bad Boys for Life

    ★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★½

  • Little Women

    ★★★★

  • The Gentlemen

    ★★★½

  • 1917

    ★★★

  • Doctor Sleep

    ★★★

  • I'm No Longer Here

    ★★★½

  • The Forest of Love

    ★½

  • Advantages of Travelling by Train

    ★★★★

  • The Irishman

    ★★★★

  • Saint Maud

    ★★½

  • Bad Education

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★½

  • The Goldfinch

    ★★½

  • Color Out of Space

    ★★

  • A Beautiful Day in the Neighborhood

    ★★★½

  • Knives Out

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • The King

    ★★★½

  • The Two Popes

    ★★★