• The Batman

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • Bo Burnham: Inside

  • Nobody

    ★★★½

  • Moxie

    ★★★

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • ariana grande: excuse me, i love you

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Shithouse

    ★★★★

  • The Haunting of Bly Manor

    ★★★★

  • Enola Holmes

    ★★★½

  • Another Round

    ★★★★

  • Nomadland

    ★★★★

  • Unpregnant

    ★★★½

  • The New Mutants

    ★★½

  • Tenet

    ★★★

  • My Brother Jordan

    ★★★★★

  • The Kissing Booth 2

    ½

  • Eric Andre: Legalize Everything

    ★★★★

  • Da 5 Bloods

    ★★★½

  • The Half of It

    ★★★½

  • The Dark and the Wicked

    ★★½

  • Tiger King: Murder, Mayhem and Madness

    ★★★★

  • All the Bright Places

    ★★★

  • Onward

    ★★★★

  • To All the Boys: P.S. I Still Love You

    ★★★

  • 365 Days

    ½

  • Birds of Prey (and the Fantabulous Emancipation of One Harley Quinn)

    ★★★

  • The Night House

    ★★★½

  • Kajillionaire

    ★★★★

  • Miss Americana

    ★★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★½

  • Bombshell

    ★★★

  • Little Women

    ★★★★½

  • 1917

    ★★★★

  • Frozen II

    ★★★★

  • Let It Snow

    ★★★

  • Seth Meyers: Lobby Baby

    ★★★★★

  • Looking for Alaska

    ★★★½

  • Saint Maud

    ★★★½

  • Jojo Rabbit

    ★★★★

  • Sound of Metal

    ★★★★½

  • The Platform

    ★★★

  • Joker

    ★★★★

  • Waves

    ★★★½

  • Uncut Gems

    ★★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★½

  • The Lion King

    ★★★

  • Anima

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

    ★★★★

  • Midsommar

    ★★★★½

  • Black Mirror: Smithereens

    ★★★★

  • Black Mirror: Striking Vipers

    ★★★

  • Black Mirror: Rachel, Jack and Ashley Too

    ★★★½

  • Godzilla: King of the Monsters

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★

  • And Then We Danced

    ★★★★

  • Rocketman

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★

  • We Are Columbine

    ★★★★

  • The Perfect Date

    ★½

  • After

    ½

  • Mercy Black

    ½

  • Nate Bargatze: The Tennessee Kid

    ★★★½

  • Amy Schumer: Growing

    ★½

  • Us

    ★★★★½

  • Booksmart

    ★★★★★

  • The Beach Bum

    ★★★★