RSS feed for b
  • Little Women

    ★★★★½

  • Zombieland: Double Tap

    ★★½

  • Guns Akimbo

    ★★★★½

  • Knives Out

    ★★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Marriage Story

    ★★★★

  • It Chapter Two

    ★★★

  • Ready or Not

    ★★★½

  • The Movies

  • Anima

    ★★★★★

  • Midsommar

    ★★★★★

  • L'Observateur

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★★

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★½

  • The Lighthouse

    ★★★★★

  • Swallow

    ★★★½

  • Booksmart

    ★★★★

  • Black Mirror: Bandersnatch

    ★★½

  • Vice

    ★★

  • Night School

    ★½

  • High Life

    ★★★★

  • Vox Lux

    ★★★★½

  • Suspiria

    ★★★★½

  • A Star Is Born

    ★★½

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Sharp Objects

    ★★★★½

  • Tag

    ★★★½

  • The House That Jack Built

    ★★★★★

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Bao

    ★★★★½

  • Duck Butter

    ★★

  • Love, Gilda

    ★★★½

  • Alex Strangelove

  • 4/20 Massacre

    ★½

  • Take Your Pills

  • A Quiet Place

    ★★★★

  • The Strangers: Prey at Night

    ★★½

  • Death Wish

    ★★½

  • Every Day

    ½

  • Game Night

    ★★★★

  • Love, Simon

  • Annihilation

    ★★★★½

  • Tully

    ★★½

  • Assassination Nation

    ★★½

  • Hereditary

    ★★★★½

  • Sorry to Bother You

    ★★★

  • Wildlife

    ★★★★½

  • Eighth Grade

    ★★½

  • Maze Runner: The Death Cure

    ★★★

  • Black Mirror: Arkangel

    ★★

  • Phantom Thread

    ★★★★★

  • WHAT DID JACK DO?

    ★★½

  • The Babysitter

  • The Snowman

    ★½

  • Blade Runner 2049

    ★★★★★

  • Flatliners

  • Downsizing

    ½

  • Revenge

    ★★★★

  • Disobedience

    ★★★

  • The Mountain Between Us

    ★★

  • I, Tonya

    ★★★★

  • It

    ★★★★

  • mother!

    ★★★

  • Three Billboards Outside Ebbing, Missouri

    ★★★

  • Battle of the Sexes

    ★★★★

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • The Shape of Water

    ★★★★

  • Death Note

  • Thelma

    ★★★

  • The Nurse

    ★★

  • A Bad Moms Christmas

    ★★½

  • The House

    ★★★