RSS feed for edissa
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
06
American Factory

American Factory

2019
×
★★
Edit this entry  
06
The Hudsucker Proxy

The Hudsucker Proxy

1994
×
★★★★
Edit this entry  
06
Joan Didion: The Center Will Not Hold

Joan Didion: The Center Will Not Hold

2017
×
½
Edit this entry  
06
Smoke & Mirrors

Smoke & Mirrors

2016
×
★½
Edit this entry  
04
Broken Embraces

Broken Embraces

2009
×
★★½
Edit this entry  
29
Happy Death Day

Happy Death Day

2017
×
Edit this entry  
28
The Lighthouse

The Lighthouse

2019
×
★★★★
Edit this entry  
28
Beanpole

Beanpole

2019
×
★★
Edit this entry  
28
The Climb

The Climb

2019
×
★★★
Edit this entry  
28
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
The August Virgin

The August Virgin

2019
×
★★½
Edit this entry  
21
Portrait of a Lady on Fire

Portrait of a Lady on Fire

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Tremors

Tremors

2019
×
★½
Edit this entry  
20
A New Leaf

A New Leaf

1971
×
★★★
Edit this entry  
20
A Thousand Suns

A Thousand Suns

2013
×
★★★
Edit this entry  
06
Waiting for the Barbarians

Waiting for the Barbarians

2019
×
Edit this entry  
06
Zumiriki

Zumiriki

2019
×
★½
Edit this entry  
06
State Funeral

State Funeral

2019
×
½
Edit this entry  
05
The Domain

The Domain

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Sanctorum

Sanctorum

2019
×
★½
Edit this entry  
05
Babyteeth

Babyteeth

2019
×
★★½
Edit this entry  
05
Saturday Fiction

Saturday Fiction

2019
×
★★★
Edit this entry  
04
Mosul

Mosul

2019
×
★★
Edit this entry  
03
Psychosia

Psychosia

2019
×
★½
Edit this entry  
03
Rialto

Rialto

2019
×
Edit this entry  
03
About Endlessness

About Endlessness

2019
×
Edit this entry  
03
The Painted Bird

The Painted Bird

2019
×
★½
Edit this entry  
02
Martin Eden

Martin Eden

2019
×
★★★½
Edit this entry  
02
The King

The King

2019
×
Edit this entry  
02
Giants Being Lonely

Giants Being Lonely

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
01
Wasp Network

Wasp Network

2019
×
★★½
Edit this entry  
31
Adults in the Room

Adults in the Room

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Joker

Joker

2019
×
★★★
Edit this entry  
31
Ema

Ema

2019
×
★★★½
Edit this entry  
30
White on White

White on White

2019
×
★★★
Edit this entry  
30
Seberg

Seberg

2019
×
★½
Edit this entry  
30
An Officer and a Spy

An Officer and a Spy

2019
×
★½
Edit this entry  
29
Madre

Madre

2019
×
★★★
Edit this entry  
29
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★
Edit this entry  
29
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★½
Edit this entry  
28
The Perfect Candidate

The Perfect Candidate

2019
×
Edit this entry  
28
The Truth

The Truth

2019
×
★★½
Edit this entry  
23
Widows

Widows

2018
×
Edit this entry  
23
War Machine

War Machine

2017
×
Edit this entry  
22
Band of Outsiders

Band of Outsiders

1964
×
Edit this entry  
21
Two Lovers

Two Lovers

2008
×
Edit this entry  
21
Parasite

Parasite

2019
×
Edit this entry  
20
Climax

Climax

2018
×
★★★
Edit this entry  
19
The Realm

The Realm

2018
×
Edit this entry