• Turning Red

    ★★★★

  • Uncharted

    ★★★

  • The Tinder Swindler

    ★★★½

  • Scream

    ★★★★

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Ted Lasso: The Missing Christmas Mustache

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★½

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • Being the Ricardos

    ★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • House of Gucci

    ★★★

  • Hawkeye

    ★★★★

  • Michael Che: Shame the Devil

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★½

  • Encanto

    ★★★★

  • Eternals

    ★★★

  • Dopesick

    ★★★★

  • The Tender Bar

    ★★★½

  • Maid

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Squid Game

    ★★★★

  • Scenes from a Marriage

    ★★

  • The Eyes of Tammy Faye

    ★★★½

  • The Lost Daughter

    ★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★

  • King Richard

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Respect

    ★★★

  • The Suicide Squad

    ★★★★

  • Black Widow

    ★★★½

  • Space Jam: A New Legacy

    ★★★

  • Loki

    ★★★★★

  • Friends: The Reunion

    ★★★★

  • Halston

    ★★★½

  • Locked In

    ★½

  • The Mitchells vs. The Machines

    ★★★★½

  • Mare of Easttown

    ★★★★★

  • Mortal Kombat

    ★★★

  • The Falcon and the Winter Soldier

    ★★★★

  • kid 90

    ★★★½

  • Willy's Wonderland

    ★★★½

  • Judas and the Black Messiah

    ★★★★

  • Passing

    ★★★

  • CODA

    ★★★★

  • The Little Things

  • WandaVision

    ★★★★½

  • News of the World

    ★★★½

  • Wonder Woman 1984

    ★½

  • Ma Rainey's Black Bottom

    ★★★½

  • The Lego Star Wars Holiday Special

    ★★★★

  • Kevin Hart: Zero F**ks Given

    ★★★

  • Hillbilly Elegy

    ★½

  • Mank

    ★★★½

  • The Undoing

    ★★★

  • Borat Subsequent Moviefilm

    ★★★★

  • The Queen's Gambit

    ★★★★

  • The Mothman Legacy

    ★★★

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★½

  • American Murder: The Family Next Door

    ★★★

  • Michelle Buteau: Welcome to Buteaupia

    ★★½

  • David Attenborough: A Life on Our Planet

    ★★★★

  • The Trial of the Chicago 7

    ★★★★

  • Michael McIntyre: Showman

    ★★★½

  • Nomadland

    ★★★★

  • One Night in Miami...

    ★★★★