Sort by

Edmund has logged 28 entries for films during March 2016.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
30
Norm of the North

Norm of the North

2016
×
Read the review Edit this entry  
29
Justice League vs. Teen Titans

Justice League vs. Teen Titans

2016
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
26
Ace in the Hole

Ace in the Hole

1951
×
★★★★½
Edit this entry  
25
Batman v Superman: Dawn of Justice

Batman v Superman: Dawn of Justice

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry  
25
Pee-wee's Big Holiday

Pee-wee's Big Holiday

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
24
The Dark Knight Rises

The Dark Knight Rises

2012
×
★★
Read the review Edit this entry  
24
The 5th Wave

The 5th Wave

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
22
The Dark Knight

The Dark Knight

2008
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
21
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
20
Star Trek II: The Wrath of Khan

Star Trek II: The Wrath of Khan

1982
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Zootopia

Zootopia

2016
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
18
The Boy and the Beast

The Boy and the Beast

2015
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
16
Of Mice and Men

Of Mice and Men

1939
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Batman Begins

Batman Begins

2005
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
15
The Little Foxes

The Little Foxes

1941
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Dazed and Confused

Dazed and Confused

1993
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
Walk Hard: The Dewey Cox Story

Walk Hard: The Dewey Cox Story

2007
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
13
How to Succeed in Business Without Really Trying

How to Succeed in Business Without Really Trying

1967
×
★★★★½
Edit this entry  
11
The Aviator

The Aviator

2004
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
10
Ip Man 3

Ip Man 3

2015
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
09
Pride and Prejudice and Zombies

Pride and Prejudice and Zombies

2016
×
★½
Read the review Edit this entry  
08
Creed

Creed

2015
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
08
Adventureland

Adventureland

2009
×
★★★
Read the review Edit this entry  
07
Pulp Fiction

Pulp Fiction

1994
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
06
Fight Club

Fight Club

1999
×
★★★★½
Edit this entry  
03
Man of Steel

Man of Steel

2013
×
★★★★
Edit this entry  
03
Knight of Cups

Knight of Cups

2015
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Kung Fu Panda 3

Kung Fu Panda 3

2016
×
★★★
Read the review Edit this entry