Sort by
  • The Northman

    ★★★★

  • Don't Look Up

    ★★★★

  • The Harder They Fall

    ★★★½

  • The Chestnut Man

    ★★★½

  • The Last Duel

    ★★★★½

  • Freaks Out

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★

  • The Witcher: Nightmare of the Wolf

    ★★★★

  • The Trip

    ★★★★

  • The Green Knight

    ★★★★½

  • Blood Red Sky

    ★★★½

  • Gunpowder Milkshake

    ★★★

  • A Classic Horror Story

    ★★★★½

  • Fear Street: 1666

    ★★★½

  • Fear Street: 1978

    ★★★★

  • Fear Street: 1994

    ★★★½

  • I Am All Girls

    ★★★

  • Boss Level

    ★★★

  • Malcolm & Marie

    ★★★½

  • The Guest Room

    ★★★½

  • SanPa: Sins of the Savior

    ★★★★½

  • All My Friends Are Dead

    ★★★

  • The Call

    ★★★★

  • The Beast

    ★★★½

  • The Talent of the Hornet

    ★★★½

  • Mank

    ★★★★½

  • Nocturne

    ★★½

  • The Last Hillbilly

    ★★★½

  • Wildfire

    ★★★½

  • I Care a Lot

    ★★★½

  • The Devil All the Time

    ★★★½

  • Pieces of a Woman

    ★★½

  • Night in Paradise

    ★★★½

  • Antebellum

    ★★★★

  • I'm Thinking of Ending Things

    ★★

  • The Dark and the Wicked

    ★★★½

  • Fried Barry

    ★★★★

  • Identifying Features

    ★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Sound of Metal

    ★★★★

  • The King

    ★★★★

  • Joker

    ★★★★½

  • An Officer and a Spy

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Ad Astra

    ★★½

  • Marriage Story

    ★★★★

  • 5 Is the Perfect Number

    ★★★★

  • Il signor Diavolo

    ★★★★★

  • Parasite

    ★★★★

  • Come to Daddy

    ★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★

  • Overlord

    ★★★★

  • Apostle

    ★★★★

  • Widows

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★

  • Suspiria

    ★★★★

  • Extinction

    ★★★

  • Calibre

    ★★★½

  • Hotel Artemis

    ★★★

  • Climax

    ★★★★½

  • Upgrade

    ★★★★

  • Game Night

    ★★½

  • Summer of 84

    ★★★

  • Hereditary

    ★★★★

  • Mandy

    ★★★★★

  • Errementari: The Blacksmith and the Devil

    ★★★★

  • Blade Runner 2049

    ★★★★½

  • Gerald's Game

    ★★

  • Kodachrome

    ★★★½

  • mother!

    ★★

  • The Shape of Water

    ★★★★½