RSS feed for Edoardo

Edoardo has logged 25 entries for films during April 2019.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
28
Chi m'ha visto

Chi m'ha visto

2017
×
★½
Edit this entry  
28
The Curse of La Llorona

The Curse of La Llorona

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
27
Love, Death & Robots : Helping Hand

Love, Death & Robots : Helping Hand

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Essential Killing

Essential Killing

2010
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
25
Love, Death & Robots : Shape-Shifters

Love, Death & Robots : Shape-Shifters

2019
×
★★★½
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots : The Dump

Love, Death & Robots : The Dump

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Love, Death & Robots : Good Hunting

Love, Death & Robots : Good Hunting

2019
×
★★★½
Edit this entry  
23
Invisibles

Invisibles

2018
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

Love, Death & Robots: Beyond the Aquila Rift

2019
×
★★
Edit this entry  
19
This Must Be the Place

This Must Be the Place

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

Love, Death & Robots: When The Yogurt Took Over

2019
×
★★★
Edit this entry  
19
Love, Death & Robots: Sucker of Souls

Love, Death & Robots: Sucker of Souls

2019
×
★★½
Edit this entry  
18
The Girl with a Pistol

The Girl with a Pistol

1968
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
15
Carrie

Carrie

1976
×
★★★★★
Read the review Edit this entry  
14
Haywire

Haywire

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
13
Lucky Number Slevin

Lucky Number Slevin

2006
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
11
Captain Marvel

Captain Marvel

2019
×
★★½
Read the review Edit this entry  
10
Love, Death & Robots: Suits

Love, Death & Robots: Suits

2019
×
★★★
Edit this entry  
09
Italian Race

Italian Race

2016
×
★★★★
Edit this entry  
09
Taken 3

Taken 3

2014
×
★½
Read the review Edit this entry  
07
The Private Eyes

The Private Eyes

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
05
Dolceroma

Dolceroma

2019
×
Edit this entry  
03
Love, Death & Robots: The Witness

Love, Death & Robots: The Witness

2019
×
★★★★
Edit this entry  
02
The Counselor

The Counselor

2013
×
★★½
Read the review Edit this entry  
01
Bad Lieutenant

Bad Lieutenant

1992
×
★★★★
Read the review Edit this entry