• Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • The Batman

    ★★★★½

  • Jujutsu Kaisen 0

    ★★★★½

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★

  • Licorice Pizza

    ★★★★

  • The Tragedy of Macbeth

    ★★★★½

  • Spencer

    ★★★★

  • Dune

    ★★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★

  • Jungle Cruise

    ★★½

  • Belle

    ★★★★

  • Titane

    ★★★★

  • The French Dispatch

    ★★★★

  • Satoshi Kon: The Illusionist

  • The Worst Person in the World

    ★★★★½

  • Evangelion: 3.0+1.0 Thrice Upon a Time

    ★★★★½

  • Euphoria: F*ck Anyone Who’s Not a Sea Blob

  • Euphoria: Trouble Don't Last Always

  • Demon Slayer – Kimetsu no Yaiba – The Movie: Mugen Train

    ★★★★

  • Violet Evergarden: The Movie

    ★★★★½

  • The Last Dance

  • Little Women

    ★★★★½

  • The Gentlemen

    ★★★★

  • 1917

    ★★★★½

  • Frozen II

    ★★★

  • Jojo Rabbit

    ★★★★½

  • Joker

    ★★★★

  • Uncut Gems

    ★★★★

  • Waves

    ★★★★

  • Dave Chappelle: Sticks & Stones

    ★★★★

  • Violet Evergarden: Eternity and the Auto Memory Doll

    ★★★½

  • Spider-Man: Far From Home

    ★★★★

  • Parasite

    ★★★★½

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★★★

  • John Wick: Chapter 3 - Parabellum

    ★★★★

  • Avengers: Endgame

    ★★★★★

  • Us

    ★★★★

  • Booksmart

    ★★★★½

  • The Beach Bum

  • Captain Marvel

    ★★★½

  • Velvet Buzzsaw

    ★★★

  • Glass

    ★★★★

  • Unemployed

  • Bumblebee

    ★★★½

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

    ★★★★★

  • Aquaman

    ★★★

  • Joe Rogan: Strange Times

    ★★★½

  • If Beale Street Could Talk

    ★★★★★

  • mid90s

    ★★★★

  • Outlaw King

    ★★★★

  • The Favourite

    ★★★★

  • First Man

    ★★★★★

  • Mission: Impossible - Fallout

    ★★★★½

  • Violet Evergarden: The Day You Will Understand

  • Ant-Man and the Wasp

    ★★★★

  • Incredibles 2

    ★★★★★

  • Tag

    ★★★½

  • BlacKkKlansman

    ★★★★½

  • Deadpool 2

    ★★★★

  • Solo: A Star Wars Story

    ★★★★½

  • John Mulaney: Kid Gorgeous at Radio City

    ★★★★

  • Avengers: Infinity War

    ★★★★★

  • Bao

  • Seth Rogen's Hilarity for Charity

    ★★★

  • Upgrade

    ★★★★

  • Blockers

    ★★★½

  • Game Night

    ★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★★

  • Annihilation

    ★★★★★

  • Black Panther