• The King of Staten Island

    ★★★★½

  • The Half of It

    ★★★★

  • Star Wars: The Rise of Skywalker

    ★★★★

  • Little Women

    ★★★★★

  • Hustlers

    ★★★★

  • Spider-Man: Far from Home

  • Midsommar

  • Dark Phoenix

  • Once Upon a Time… in Hollywood

    ★★

  • Parasite

  • Portrait of a Lady on Fire

    ★★★★★

  • Bacurau

    ★★★★★

  • Us

  • Booksmart

    ★★★★½

  • Big Time Adolescence

  • Spider-Man: Into the Spider-Verse

  • Bohemian Rhapsody

  • The Favourite

    ★★★★★

  • Mamma Mia! Here We Go Again

  • BlacKkKlansman

    ★★★★

  • A Quiet Place

    ★★★★½

  • Isle of Dogs

    ★★★★

  • Black Panther

  • Star Wars: The Last Jedi

    ★★★★★

  • Coco

  • Disobedience

    ★★★★½

  • mother!

    ★★★★½

  • Lady Bird

    ★★★★★

  • Dunkirk

  • Spider-Man: Homecoming

  • The Feels

  • Guardians of the Galaxy Vol. 2

  • Baby Driver

  • Logan

  • Get Out

  • Call Me by Your Name

  • Rogue One: A Star Wars Story

  • Hairspray Live!

  • Moana

  • Black Mirror: San Junipero

  • The Rocky Horror Picture Show: Let's Do the Time Warp Again

  • La La Land

    ★★★½

  • The Handmaiden

    ★★★★★

  • Deadpool

  • Grease Live

  • Star Wars: The Force Awakens

  • The Martian

  • The Girl King

  • Room

  • Summertime

    ★★★★

  • The Lobster

    ★★★★

  • Inside Out

  • Mad Max: Fury Road

  • Insurgent

  • The Witch

    ★★★★½

  • Ex Machina

  • The Last Five Years

  • Interstellar

  • Guardians of the Galaxy

  • Divergent

  • The Grand Budapest Hotel

    ★★★★★

  • Whiplash

  • The Wolf of Wall Street

  • Her

  • Coherence

    ★★★★½

  • Blue Is the Warmest Color

  • Les Misérables

  • Django Unchained

  • The Perks of Being a Wallflower

  • Frances Ha

    ★★★★

  • The Dark Knight Rises

  • Moonrise Kingdom

    ★★★★★