RSS feed for Eduardo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
23
Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

Fast & Furious Presents: Hobbs & Shaw

2019
×
Edit this entry  
22
El Camino: A Breaking Bad Movie

El Camino: A Breaking Bad Movie

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
War Photographer

War Photographer

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
19
Time of the Wolf

Time of the Wolf

2003
×
★★★½
Edit this entry  
13
It Chapter Two

It Chapter Two

2019
×
½
Edit this entry  
13
Before Sunset

Before Sunset

2004
×
★★★★★
Read prior review Edit this entry  
12
Valparaiso

Valparaiso

1963
×
★★★★
Edit this entry  
11
Silver Bullets

Silver Bullets

2011
×
★★½
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
Read the review Edit this entry  
03
Crank

Crank

2006
×
Read the review Edit this entry  
01
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read prior review Edit this entry  
28
71 Fragments of a Chronology of Chance

71 Fragments of a Chronology of Chance

1994
×
Edit this entry  
26
Ad Astra

Ad Astra

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
Amour

Amour

2012
×
★★★★
Edit this entry  
23
Benny's Video

Benny's Video

1992
×
★★★½
Edit this entry  
20
Neighboring Sounds

Neighboring Sounds

2012
×
★★★★
Edit this entry  
20
Midsommar

Midsommar

2019
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
18
Werner Herzog Eats His Shoe

Werner Herzog Eats His Shoe

1980
×
Read the review Edit this entry  
14
I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

I Travel Because I Have to, I Come Back Because I Love You

2009
×
★★★★
Edit this entry  
14
The Seventh Continent

The Seventh Continent

1989
×
★★★★★
Edit this entry  
12
Diamantino

Diamantino

2018
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
08
Space Tourists

Space Tourists

2010
×
★★★½
Edit this entry  
07
This Is Not a Film

This Is Not a Film

2011
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
07
The Dead Don't Die

The Dead Don't Die

2019
×
★★½
Edit this entry  
07
How Fernando Pessoa Saved Portugal

How Fernando Pessoa Saved Portugal

2018
×
★★★★
Edit this entry  
04
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read prior review Edit this entry  
03
Heavy Traffic

Heavy Traffic

1973
×
★★★
Edit this entry  
01
Wizards

Wizards

1977
×
★★★
Edit this entry  
31
Alps

Alps

2011
×
★★★½
Read the review Edit this entry  
30
Bacurau

Bacurau

2019
×
★★★★½
Read the review Edit this entry  
29
Years and Years

Years and Years

2019
×
★★
Edit this entry  
25
Lady in the Water

Lady in the Water

2006
×
★★★
Edit this entry  
22
Jesus Christ Superstar

Jesus Christ Superstar

1973
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
20
A Origem dos Bebês Segundo Kiki Cavalcanti

A Origem dos Bebês Segundo Kiki Cavalcanti

1995
×
Edit this entry  
18
The Killing of a Chinese Bookie

The Killing of a Chinese Bookie

1976
×
★★★★
Read the review Edit this entry  
17
Once Upon a Time... in Hollywood

Once Upon a Time... in Hollywood

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Dragged Across Concrete

Dragged Across Concrete

2018
×
★★★
Edit this entry  
14
Parasite

Parasite

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
11
Crumb

Crumb

1994
×
★★½
Read the review Edit this entry  
03
The Great Hack

The Great Hack

2019
×
Edit this entry  
03
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Solaris

Solaris

1972
×
Edit this entry  
30
The Lion King

The Lion King

2019
×
★★
Edit this entry  
29
Stalker

Stalker

1979
×
★★★★★
Edit this entry  
25
The Piano Teacher

The Piano Teacher

2001
×
★★★★★
Edit this entry  
24
The Emperor's New Groove

The Emperor's New Groove

2000
×
★★★½
Edit this entry  
24
Aziz Ansari: Right Now

Aziz Ansari: Right Now

2019
×
Edit this entry  
22
Coherence

Coherence

2013
×
★½
Edit this entry  
21
The Raid 2

The Raid 2

2014
×
★★½
Read the review Edit this entry  
20
The Raid

The Raid

2011
×
★★★★½
Edit this entry