RSS feed for Eduardo
Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
09
Q & A

Q & A

1990
×
★★★★½
Edit this entry  
08
My Own Private Idaho

My Own Private Idaho

1991
×
★★★½
Edit this entry  
07
The Old Guard

The Old Guard

2020
×
★★½
Edit this entry  
25
Bad Education

Bad Education

2019
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Vast of Night

The Vast of Night

2019
×
★★★½
Edit this entry  
21
Triple Frontier

Triple Frontier

2019
×
★★★
Edit this entry  
12
Unsane

Unsane

2018
×
★★★★½
Edit this entry  
12
Da 5 Bloods

Da 5 Bloods

2020
×
★★★★
Edit this entry  
20
High Flying Bird

High Flying Bird

2019
×
★★★
Edit this entry  
15
Pain & Gain

Pain & Gain

2013
×
★★★
Edit this entry  
13
Being There

Being There

1979
×
★★★½
Edit this entry  
10
The Silence of the Lambs

The Silence of the Lambs

1991
×
★★★★★
Edit this entry  
09
The Little Hours

The Little Hours

2017
×
★★★
Edit this entry  
06
Something Wild

Something Wild

1986
×
★★★★
Edit this entry  
04
The Villainess

The Villainess

2017
×
★★★★½
Edit this entry  
01
American Psycho

American Psycho

2000
×
★★★★★
Edit this entry  
25
Kicking and Screaming

Kicking and Screaming

1995
×
★★★★
Edit this entry  
17
Fitzcarraldo

Fitzcarraldo

1982
×
★★★★★
Edit this entry  
13
Tangerine

Tangerine

2015
×
★★★★½
Edit this entry  
16
Notorious

Notorious

1946
×
★★★★
Edit this entry  
13
Sorry to Bother You

Sorry to Bother You

2018
×
★★★★★
Edit this entry  
04
Atlantics

Atlantics

2019
×
★★★★
Edit this entry  
03
The Wild Goose Lake

The Wild Goose Lake

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
28
The Gentlemen

The Gentlemen

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
Barfly

Barfly

1987
×
★★★
Edit this entry  
23
Les Misérables

Les Misérables

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
11
American Factory

American Factory

2019
×
★★★★
Edit this entry  
31
Uncut Gems

Uncut Gems

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
31
Jojo Rabbit

Jojo Rabbit

2019
×
★★★
Edit this entry  
26
WHAT DID JACK DO?

WHAT DID JACK DO?

2017
×
★★★½
Edit this entry  
23
1917

1917

2019
×
★★★★
Edit this entry  
19
A Hidden Life

A Hidden Life

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
30
Star Wars: The Rise of Skywalker

Star Wars: The Rise of Skywalker

2019
×
★★
Edit this entry  
24
Hugo

Hugo

2011
×
★★★
Edit this entry  
20
The Two Popes

The Two Popes

2019
×
★★★★
Edit this entry  
08
Marriage Story

Marriage Story

2019
×
★★★★★
Edit this entry  
06
The Irishman

The Irishman

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
28
Knives Out

Knives Out

2019
×
★★★★
Edit this entry  
27
Sorry We Missed You

Sorry We Missed You

2019
×
★★★★
Edit this entry  
20
Ford v Ferrari

Ford v Ferrari

2019
×
★★★½
Edit this entry  
10
Daughter

Daughter

2019
×
★★★
Edit this entry  
10
Memorable

Memorable

2019
×
★★★★½
Edit this entry  
09
Raiders of the Lost Ark

Raiders of the Lost Ark

1981
×
★★★★★
Edit this entry  
02
Mauvais Sang

Mauvais Sang

1986
×
★★★½
Edit this entry  
29
The Traitor

The Traitor

2019
×
★★★★
Edit this entry  
23
The Laundromat

The Laundromat

2019
×
★★½
Edit this entry  
08
Stroszek

Stroszek

1977
×
★★★★½
Edit this entry  
06
Attenberg

Attenberg

2010
×
★★★★
Edit this entry  
04
Velvet Buzzsaw

Velvet Buzzsaw

2019
×
★★★
Edit this entry  
03
Joker

Joker

2019
×
★★★★½
Edit this entry