Sort by
  • Leave the World Behind

    ★★

  • Dream Scenario

    ★★½

  • American Fiction

    ★★★★

  • Priscilla

    ★★★

  • Poor Things

    ★★★★½

  • The Wonderful Story of Henry Sugar

    ★★★★

  • Ferrari

    ★★★

  • Saltburn

    ★★

  • The Holdovers

    ★★★½

  • Oppenheimer

    ★★★★

  • Barbie

    ★★½

  • Sound of Freedom

    ★★½

  • Perfect Days

    ★★★★

  • The Taste of Things

    ★★★½

  • Fallen Leaves

    ★★★

  • Asteroid City

    ★★★½

  • May December

    ★★★

  • Killers of the Flower Moon

    ★★★

  • The Animal Kingdom

    ★★★½

  • The Covenant

  • Afire

    ★★½

  • Past Lives

    ★★★½

  • Slow

    ★★★★

  • Babylon

    ★★★★

  • Parade

    ★★½

  • The Menu

    ★★½

  • Glass Onion

    ★★

  • Blonde

    ★½

  • The Eternal Daughter

    ★★½

  • The Banshees of Inisherin

    ★★★½

  • Athena

    ★★★½

  • Bones and All

  • TÁR

    ★★★★

  • White Noise

    ★★½

  • Nope

    ★★★

  • Bullet Train

    ★★½

  • Pacifiction

    ★★★★

  • Elvis

    ★★★★

  • Godland

    ★★★★

  • Return to Seoul

    ★★★½

  • Aftersun

    ★★★★

  • Triangle of Sadness

    ★★★

  • Cairo Conspiracy

    ★★★

  • Top Gun: Maverick

    ★★★

  • RRR

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★

  • The Andy Warhol Diaries

    ★★★★

  • The Batman

    ★★

  • Peter von Kant

    ★★★

  • Kimi

  • Emily the Criminal

    ★★★

  • Fire of Love

    ★★★★½

  • Spider-Man: No Way Home

  • Don't Look Up

    ★★

  • Licorice Pizza

    ★★★½

  • 14 Peaks: Nothing Is Impossible

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★½

  • No Time to Die

    ★★★½

  • Pilgrims

    ★★½

  • Sundown

    ★★★

  • The Lost Daughter

    ★★★★

  • Spencer

    ★★★½

  • Dune

  • C'mon C'mon

    ★★★½

  • The Power of the Dog

    ★★★½

  • The Hand of God

    ★★★★

  • Parallel Mothers

    ★★★

  • The Balcony Movie

    ★★★★

  • The Restless

    ★★★★

  • Vortex

    ★★★★

  • Memoria

    ★★½

  • France