Sort by

Edvinas has logged 45 entries for films during 2022.

Month Day Film Released Rating Like Rewatch Review EditYou
31
White Noise

White Noise

2022
×
★★½
Edit this entry  
28
Big Night

Big Night

1996
×
★★★
Edit this entry  
23
Licence to Kill

Licence to Kill

1989
×
★★½
Edit this entry  
17
TÁR

TÁR

2022
×
★★★★
Edit this entry  
02
Godland

Godland

2022
×
★★★★
Edit this entry  
27
Peter von Kant

Peter von Kant

2022
×
★★★
Edit this entry  
27
Bones and All

Bones and All

2022
×
Edit this entry  
19
Pacifiction

Pacifiction

2022
×
★★★★
Edit this entry  
04
Elvis

Elvis

2022
×
★★★★
Edit this entry  
29
Triangle of Sadness

Triangle of Sadness

2022
×
★★★
Edit this entry  
09
Blonde

Blonde

2022
×
★½
Edit this entry  
08
Return to Seoul

Return to Seoul

2022
×
★★★½
Edit this entry  
28
Emily the Criminal

Emily the Criminal

2022
×
★★★
Edit this entry  
24
Fire of Love

Fire of Love

2022
×
★★★★½
Edit this entry  
20
My Cousin Vinny

My Cousin Vinny

1992
×
Read the review Edit this entry  
18
Serpent

Serpent

1925
×
★★★½
Edit this entry  
17
Contempt

Contempt

1963
×
★★★
Edit this entry  
27
Nope

Nope

2022
×
★★★
Edit this entry  
13
Bullet Train

Bullet Train

2022
×
★★½
Edit this entry  
15
Summertime

Summertime

1955
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Game

The Game

1997
×
★★★½
Edit this entry  
09
The Andy Warhol Diaries

The Andy Warhol Diaries

2022
×
★★★★
Edit this entry  
24
The Swimming Pool

The Swimming Pool

1969
×
★★★
Edit this entry  
23
Top Gun: Maverick

Top Gun: Maverick

2022
×
★★★
Edit this entry  
23
Clockwise

Clockwise

1986
×
Edit this entry  
26
Everything Everywhere All at Once

Everything Everywhere All at Once

2022
×
★★★★
Edit this entry  
30
After Yang

After Yang

2021
×
★★½
Edit this entry  
23
Journey to Italy

Journey to Italy

1954
×
★★★
Edit this entry  
17
Paris, 13th District

Paris, 13th District

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
Pilgrims

Pilgrims

2021
×
★★½
Edit this entry  
03
The Balcony Movie

The Balcony Movie

2021
×
★★★★
Edit this entry  
03
Boiling Point

Boiling Point

2021
×
★★★½
Edit this entry  
02
Sundown

Sundown

2021
×
★★★
Edit this entry  
01
Memoria

Memoria

2021
×
★★½
Edit this entry  
27
The Restless

The Restless

2021
×
★★★★
Edit this entry  
26
The Worst Person in the World

The Worst Person in the World

2021
×
★★★★
Edit this entry  
12
Parallel Mothers

Parallel Mothers

2021
×
★★★
Edit this entry  
12
Spider-Man: No Way Home

Spider-Man: No Way Home

2021
×
Edit this entry  
06
The Batman

The Batman

2022
×
★★
Edit this entry  
26
France

France

2021
×
Edit this entry  
25
Kimi

Kimi

2022
×
Edit this entry  
08
The Lost Daughter

The Lost Daughter

2021
×
★★★★
Edit this entry  
01
C'mon C'mon

C'mon C'mon

2021
×
★★★½
Edit this entry  
09
House of Gucci

House of Gucci

2021
×
★★½
Edit this entry  
09
Spencer

Spencer

2021
×
★★★½
Edit this entry