• Love, Death & Robots: Jibaro

    ★★½

  • Love, Death & Robots: In Vaulted Halls Entombed

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Mason's Rats

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Swarm

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Kill Team Kill

    ★½

  • Love, Death & Robots: Night of the Mini Dead

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: The Very Pulse of the Machine

    ★★★★½

  • Love, Death & Robots: Bad Travelling

    ★★★★

  • Chip 'n Dale: Rescue Rangers

    ★★★★

  • Love, Death & Robots: Three Robots: Exit Strategies

    ★★★★½

  • Top Gun: Maverick

    ★★★★½

  • Doctor Strange in the Multiverse of Madness

    ★★★★½

  • Ice Age: Scrat Tales

    ★★★★½

  • Sonic the Hedgehog 2

    ★★★★½

  • Morbius

  • Moon Knight

    ★★★★

  • RRR

    ★★★★½

  • The Bad Guys

    ★★★★½

  • Apollo 10½: A Space Age Childhood

    ★★★★½

  • The Unbearable Weight of Massive Talent

    ★★★½

  • Everything Everywhere All at Once

    ★★★★★

  • Embrace the Panda: Making Turning Red

    ★★★★

  • The Adam Project

    ★★★½

  • The Batman

    ★★★★½

  • Turning Red

    ★★★★★

  • Death on the Nile

    ★★★★

  • Jackass Forever

    ★★★★

  • The House

    ★★★★½

  • Harry Potter 20th Anniversary: Return to Hogwarts

    ★★★★

  • Pinocchio: A True Story

  • The King's Man

    ★★★

  • The Matrix Resurrections

    ★★★★

  • Dog Cop 7: The Final Chapter

    ★★★★★

  • Spider-Man: No Way Home

    ★★★★★

  • Don't Look Up

    ½

  • Diary of a Wimpy Kid

    ★★½

  • Shaun the Sheep: The Flight Before Christmas

    ★★★★½

  • Nightmare Alley

    ★★★★★

  • West Side Story

    ★★★★½

  • Licorice Pizza

    ★★½

  • House of Gucci

    ★★★★

  • Hawkeye

    ★★★★½

  • Sing 2

    ★★★★

  • All Too Well: The Short Film

    ★★★★

  • Ciao Alberto

    ★★★★

  • The Simpsons in Plusaversary

    ★★½

  • tick, tick...BOOM!

    ★★★★★

  • Red Notice

    ★★

  • Encanto

    ★★★★½

  • Army of Thieves

    ★★★

  • Eternals

    ★★★★

  • Ghostbusters: Afterlife

    ★★★★

  • Robin Robin

    ★★★★

  • Ron's Gone Wrong

    ★★★★

  • Muppets Haunted Mansion

    ★★★½

  • The Harder They Fall

    ★★½

  • Venom: Let There Be Carnage

    ★★★★

  • No Time to Die

    ★★★★★

  • My Little Pony: A New Generation

    ★★★★

  • The Last Duel

    ★★★★

  • Last Night in Soho

    ★★★★★

  • Lead Me Home

    ★★★½

  • Dune

    ★★★★★

  • King Richard

    ★★★★

  • The Power of the Dog

    ★★★★½

  • Belfast

    ★★★½

  • Dug Days

    ★★★★½

  • Nona

    ★★★★½

  • Twenty Something

    ★★★★½

  • Candyman

    ★★★★½

  • Reminiscence

    ★★★½

  • Shang-Chi and the Legend of the Ten Rings

    ★★★★½